Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Vízi teknős helyének kialakítása?

Katoonene kérdése:

Vízi teknős helyének kialakítása?

Figyelt kérdés

Hali!


Kaptam egy sárgafülű ékszerteknőst, ráadásul egy királyteknős is "szeretne" jönni, és a kezdeti "sokk" után elkezdtem megtervezni leendő élőhelyüket, mert a mostani helyet úgy is kinőné(k) elég gyorsan.


A terrárium 100x50x50 cm lesz,kb. a száraz rész 50X30 lenne, lenne egy beépített szűrőház a háttérben (így lehet hogy a hely csökkenne 100X40-re) emellett valami keringető szűrő (valami kicsi 500 l/h-s) szivacsszűrő, inkább a pluszkeringetés lenne a cél, úgy gondolom ekkora akváriumban "elveszne" az ereje a teknőssel szemben, de a szennyeződéseket a szűrőház befolyóága felé nyomná. Emellett mondjuk heti 5-10 % vízcsere, mivel van kis halas akváriumom, nem oszt nem szoroz + kis munka.


Vennék bele egy 50-100 wattos fűtőt, amit talán a szűrőház kifolyójához tennék, mondjuk 25-26 fokra beállítva (+hőmérő).


Kérdéseim:


1, 5-7 évre tervezném nekik ezt a terráriumot, ennyi idős korukig elég lenne nekik ennyi hely (egykorú sárgafülű+királyteknős amik most még 4 cm-k)


2, világítás. 5-7 évig biztos, hogy nem tudnám őket kertbe tenni nyárra, max erkélyre, de gondolom ez nem megoldás nekik.

Milyen legyen a világításuk? Én egy 40 wattos sima égőre gondoltam a napozórészre, illetve emellé valami olyan égő, ami pótolná az uva-t, uvb-t, bevallom, ezt nem nagyon értettem hirtelen, gondolom nem egész nap kéne égniük, nem is mindig egyszerre, ugye ez időkapcsolóval egyszerűen megoldható. Ezeket pl milyen messze kellene helyeznem? Ezen kívül más megvilágítás nem lenne nekik, mivel este van annyi fényforrás a szobában, hogy lássuk őket, ha akarjuk, este meg sötétség.

3, Mennyire stresszelné őket, ha a terrárium szinte egy tv mellett lenne? Szerintem a terrárium mérete miatt nem, de műnövénnyel le tudnám "fedni azt az oldalt, ahol a vibráló fény átjönne, úgyhogy végülis erre is lenne megoldás.


Köszi, a válaszokat, észrevételeket, úgy gondolom jobb ezeket jóval előrébb tisztázni.


2014. nov. 4. 19:57
 1/1 anonim válasza:
Ha napos lakásba laksz akkor elég ha olyan helyre helyezed őket ahol nyáron nap éri őket. Télen pedig világíts nekik lámpával, de ha nem vagy otthon akkor kapcsold le. Nos szerintem ne rakd őket egy tv mellé mert megfognak ijedni a zajtól és a villogástól. Nekem is sárgafülű ékszertekim és nagyon jól el van egy lámpával télen. Ha adhatok még egy tanácsot akkor keress meg egy állatkeresekedést és faggast ki. Szerintem fagyasztott hallal etesd őket. Az állatkereskedésben (ha elmész) azt is kérdezd meg, hogy össze lehet-e tenni ezt a két teknős fajtát. sok sikert a tekikhez (az enyém néha nagyon paskolja a vizet de nem biztos hogy a tieid is ezt fogják csinálni)
2014. nov. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!