Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A sisakos kaméleon eledel...

A sisakos kaméleon eledel állatait otthon lehet tenyészteni valahogy?

Figyelt kérdés
Ha van erre külön oldal belinkelnétek?

2014. nov. 8. 17:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet, de néhány kaméleonnak való adagot gazdaságosabb megvásárolni.

Otthon pl. tücsköket tenyészteni különösen télen nem egyszerű, a lakás arra nem kimondottan ideális, a tücskök hangoskodnak rendesen.

Lakáson kívül fűtött hely szükséges télen, s ha fajspecifikus betegséget elkapnak a rovarok, az egész tenyészet tönkre mehet (elpusztul)

Akik sok hüllőt tartanak, azoknak megéri a beruházás, de néhány darab kedvencnek való tücsköt-bogarat gazdaságosabb megvásárolni.

Lisztkukacot könnyebb otthon nevelni, mint tücsköt, de az nem kimondottan kaméleon-étek.

2014. nov. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdezem mert láttam megkajál legalább havi 6 ezret. Arra gondoltam hogy csinálok majd egy tenyészetet amikor nem lesznek fagyok, hosszutávon így sztem olcsobb de nm biztos, a kaméleon nyár elején jönne ugy is, addigra meg üzemelne már a tenyészet.


De már indítottam egy kérdést kissebb kamèleonokkal kapcsolatban, mert a törpe kami nem igazán jon be de másfajtát meg nem találni..

2014. nov. 8. 22:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Néhány évvel ezelőtt ismerősöm próbálkozott otthoni tücsökfarmot fenntartani, de néhány hónap után feladta.

Megoldható a dolog, ha van hozzá megfelelő háttér, ami elsősorban a lakáson kívül helységgel indul, ahol megfelelő klímát lehet biztosítani a tücsköknek...

Az igényeiknek megfelelő körülmények között viszonylag könnyen szaporíthatóak, de nem gyengén képesek lármázni,s az sem mellékes, ha néhány egyednek sikerül kiszökni belakják a területet (lakásban ez külön probléma, főleg, ha a szomszédokhoz is beköltöznek).

Végülis azért adta fel a tücsöknevelést, mert valami specifikus betegség miatt néhány nap leforgása alatt elpusztultak a rovarok.

Lisztkukacokkal addig van kevesebb gond, amíg azokból lisztbogár nem lesz - a kifejlett bogarak repülnek.

Horgászboltokban lehet vásárolni csontkukacot, azokból megfelelő hőmérsékleten, néhány hét múltán kifejlett döglegyek fejlődnek, kérdés, a szökésüket meg tudod-e akadályozni.

2014. nov. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
És a döglégytöl nem lesz baja? (A sima csontit nm lehet neki adni akkor már)
2014. nov. 9. 01:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!