Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan lehet kellő tapasztalat...

Hogyan lehet kellő tapasztalatot szerezni egy alfaj tiszta Boához?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszenek a kígyók már elég rég óta,és mióta tudom,hogy lehet tartani,szeretném elkezdeni a kígyótartáshoz szükséges tapasztalatszerzést,a nulláról kezdeném,tehát az érdekelne hogy hogyan szerezzem meg a kellő tapasztalatokat hogy eljussak arra a szintre,hogy gond nélkül tudjak tartani egy alfaj tiszta Boát,vagy esetleg egy reticulated python-t (kockás piton)? Kezdjem esetleg királysiklóval? Továbbá hogyan szerezhetek CITES engedélyt? És nagyjából mennyi pénzbe kerülne nekem ez az egész?

2014. nov. 11. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem kezdhetnéd brazil / kolumbiai szivárványos boával... Vagy esetleg ball python-al.


A kígyó maga 15-20-25 ezer Ft. A terkó és felszerelés pedig 100+ ezer...


A CITES-ről nem tudok nyilatkozni, de várom egy nálam okosabb válaszát, mert engem is érdekel.

2014. nov. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Vegyél gabonasiklót majd királypitont,vérpitont és így tovább majd pár év elteltével gondold át hogy szeretnél e kockáspitont.Királysiklót nem ajánlom mert elég vad tud lenni.
2014. nov. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kockás pitont valamint nagyobb testű boát első kígyónak semmiképp sem ajánlom.Ha nagyon szeretnél boát egy brazíliai vagy kolumbiai esetleg első kígyónak még oké.Nekünk az első egy brazíliai volt.Nagyon kezes,egyáltalán nem agresszív,bár drágább mint a kolumbiai.Esetleg egy királypiton is jó első kígyónak,vagy egy gabona sikló(bár én a siklókat annyira nem szeretem).Királypitont,gabonasiklót illetve a két felsorolt boa fajt,tarthatod CITES engedély nélkül is.

Megpróbálom összefoglalni,hogy kb mennyi pénz kell hozzá.

Kígyó/sikló: 5 ezertől a csillagos ég

Terrárium: 10-15 ezertől,mérettől függő

Aljzat(én kókuszrostot javaslom): 600 Ft egy tégla

Fűtés(Kerámia lámpát favorizálom) 8-10 ezer + fűtőlap a búvóhely alá:5 ezer körül

Búvóhely,itató tál,esetleg egy kisebb medence szerűség,hogy vedlés előtt tudjon mártózni: Kb.10 ezer

Etetés:ideálisan 2 hetente a megfelelő méretű egérrel/patkánnyal nagyjából egy ezres.

Azt hiszem ezek a legfontosabbak.

2014. nov. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1. válaszoló vagyok... A 3mas jól mondja, én csak annyit fűznék hozzá, hogy egy szivárványos boához nem 10-15 ezres terrárium kell, hanem egy legalább 100*100*100-as 50-100 ezres!
2014. nov. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez így igaz.Én most a legalját írtam a terrárium árhoz.A boának valóban akkora kell amekkorát írtál,és annyiba is kerül.A miénknek is akkora van.
2014. nov. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok hasznos infót! Mindenkinek ment a zöld kéz! :)
2014. nov. 22. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!