Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Nálatok meddig nem evett a...

Nálatok meddig nem evett a teknős, mikor hozzátok került?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy mikor ti teknőst vettetek, voltak az elején nehézségek, mint például hogy nem akar enni?

Mert én december 2.-án vettem egy kis királyteknőst (tarajos teki) a westendi akvarisztikában, és máig (december 5) se evett semmit. Sehogy nem fogadja el a kaját, akárhogy próbálom, pedig finomabbnál finomabb falatokat vettem neki. (Heti menü 7 féle kajával, teknőseleség, fagyasztott hal, élő lisztkukac). Már salátát is raktam be neki, de semmi. Tegnap este hínárt is vettem, hátha abból csipeget...


A vize 28 fok körüli, van kis szigetkéje, beraktam ideiglenes megoldásként a szigete elé egy kerámiát is, hogy ha bemegy a sziget alá, akkor kicsit elbújva érezhesse magát. És természetesen spéci melegítő lámpája is van.


Bármi ötlet, hogy mit csináljak vele? Félek, hogy amilyen pici, elpusztul nagyon hamar a étel hiánya miatt.



#teknősbéka #tarajos teknős #királyteknős #teknős etetése #mississippi teknős
2014. dec. 5. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem értek a tekikhez, de nagyon kedves, gondoskodó lehetsz, ha igaz, amit írsz. Megérdemled, h szurkoljunk neked és teknősödnek! :) Gondolok rá, de hát nem tudom, önmagában elég-e. Szorítok, h legyen étvágya! A jelek szerint értesz hozzá és figyelmes vagy, talán kiderül, miért volt étvágytalan...
2014. dec. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%

Még valami, e pillanatban támadt egy megérzésem:

nem lehet, hogy e fajta nehezen viseli a teknős-magányt? Tán kéne neki egy pár...:S (?)

2014. dec. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, aranyos vagy :) Nagyon aggódok miatta, mert olyan kis picike még, ráadásul ebben a 3 napban annyira megszerettem... :( Igazi kis Pókember a drágám, és olyan kíváncsi, mozgékony... nem lehet, hogy pont amiatt halna meg, hogy nem hajlandó enni :(


Igazából érteni nem értek hozzá különösebben, hiszen Ő életem első tekije, viszont előtte 2 hétig minden nap a teknős oldalakat bújtam és elég sok mindent megtudtam róluk. Most is, nincs olyan nap, hogy ne írnám be a gugliba, hogy "teknős nem eszik", hátha van valami új tartalom... Hallottam olyanról is, hogy egy teki 4 napig nem evett az új helyen, szóval még hétfőig adok neki esélyt, akkor pedig felhívok egy hüllőszakértőt. Már tegnap is próbáltam, sajnos nem dolgozott aznap, bevinni ügyeletre meg értelme nincs, hiszen semmit nem fognak látni a kis testén... :/


Ezen a pár dolgon meg én is gondolkodtam, de az a probléma, hogy ha a másik se enne, akkor már 2 kipusztulóban lévő tekim lenne... Másrészt meg egy szakértői oldalon olvastam, hogy mindenki azt hiszi róluk, hogy társasok, közben pedig nem. Na már nem tudom mi az igazság, de megkérdezem majd azt az orvost hétfőn, ő biztos jobb választ tud adni :)


Viszont ma reggel tudtam meg egy ismerőstől, aki kisállat kereskedésben dolgozik, hogy sokan azért vesznek királytekit, mert kisebbre nő, mint az ékszerteknős (mint ahogyan én is), viszont sokkal stresszesebb és nagy a halálozási arány... Félek :((

2014. dec. 6. 08:01
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne izgulj, egy hét is simán benne van, amíg megszokja az új helyét. Az éhség nagy úr amúgy, s előbb utóbb fog enni. Ne kinálgass neki össze-vissza minden félét, legyen csak a fagyasztott kishal. Ha rám hallgatsz, nem az akváriumodban eteted, hanem egy külön tálban, az akváriumból kimert vízben. Így sokkal tovább marad tiszta az akváriumod vize, ritkábban kell takarítani. Ha olyan másfél hét múlva sem eszik, akkor szólj dokinak, az már lehet sok. Viszont tél van, ilyenkor amúgy is kevesebbet esznek a tekik. Amúgy jól hallottad, a tarajos (király) teknős a legstresszesebb fajta, nem kezdőknek való. Semmiképp ne vegyél még neki társat, csak plussz stresszelnéd. Esetleg majd később, amikor majd tudod hím vagy nőstény tekid van. Két hím nem lehet együtt.
2014. dec. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
11:19, válaszolok neked privátban! :)
2014. dec. 6. 18:28
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
nekem van 4 teknősöm 3 ékszer és egy királyteknős egyáltalán nem stresszes nem is félős, de lehet ez egyedfüggő
2014. dec. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
mostmár az enyém is kezd nyugis lenni, és mostmár ESZIK IS! :)
2014. dec. 10. 19:50
 8/8 anonim válasza:
Nekem Kínai csíkos teknősöm van most. Ő rögtön evett a kis Ficánkám! Volt még a Némó, ő pézsma teknős volt. Mint Ficánka is, ő is rögtön evett. A 7 menű csomagot ismerem! Imádta a tekim! Szurkolok hogy egyen! Hisz figyelmes és gondoskodó vagy! Jó vagy teki gazdinak! Drukkolok!! 😀😀
2017. jún. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!