Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit adjak enni az ékszerteknős...

Mr Slack kérdése:

Mit adjak enni az ékszerteknősömnek ha kalciumhiánya van?

Figyelt kérdés
Kimondottan a húst eszi meg csak. Nyáron eszi meg a halat csak. Kalcium tablettát ha húsba beleteszek elkezdi megenni de kifújja a kalciumot és a húst is. (mindig észreveszi) Milyen ételt lehetne neki adni még amit megenne esetleg és van kalcium tartalma??? SOS

2015. márc. 2. 10:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tenyésszél neki guppit és azt add elevenen. Vagy szerezz be apró (esetleg fagyasztott) csalihalat, csigát.
2015. márc. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csigát? Milyen csigát? Éti vagy csupasz? Giliszta esetleg? De van a puhatestűekben kalcium?
2015. márc. 2. 10:53
 3/11 anonim ***** válasza:

Halat! Halat! És HALAT! Csalihalat!

Olyan nincs, hogy csak nyáron... Hülyén gondozod.

2015. márc. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A fagyasztott nem kell neki! Megnézi és arrébb löki..ott hagyja! Az élőt valószínű megenné, de az nincs. Más ötlet?
2015. márc. 2. 11:10
 5/11 anonim ***** válasza:

Akkor hallgass rám.

Hány éves?

Ne adj neki kaját 3-4 napon keresztül! Utána add oda neki a fagyasztottat. Kiveszed a fagyasztóból, berakod egy kis vízbe. Úgy hagyod kb egy órán át. Majd odaadod neki. Ennyi. Olyan nincs, hogy nem eszi meg!

Ha nem eszi meg, megint ne adj neki semmit. Nem hal éhen.

Hidd el, nekem 2 teknősöm van már, és megvannak évek óta.

2015. márc. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom hány éves. Találtam a nyáron. Városban sétált. Valaki elengedte szerintem. Akkora mint 2 tenyerem, szóval elég nagy. A nyáron még ette a halat rendesen bárhogy kapta. A húst viszont jobban. Disznó/csirke/nyúl. Naponta is evett akár elég sokat is! Most viszont jó ha 1,5 hetente eszik húst. De csak azt :/ Csak már a páncélja alul kezd kopni elég durván, és félek hogy baja lesz. Majd nyáron tudok neki fogni már kishalakat, de még most nem.
2015. márc. 2. 11:54
 7/11 anonim ***** válasza:

Rosszul tartod.. Szinte mérgezed..

Dond ki az összes sz@rt! És csináld azt, amit mondtam!

Szerintem laza 10 év körüli lehet. Azt amúgyis heti egyszer kell kajáltatni. Éheztesd ki. Különben lassan lapátolhatsz.

Bocs, de ez van. Minden állatorvos az én pártomat fogná. Lehet hogy ez állatkínzásnak tünik, de nem az.

2015. márc. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Disznó az amúgyis mérgező neki.. Az emésztése miatt.
2015. márc. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mérgező neki a disznó? :O Jó tudni. Eddig senki nm mondta ezt, de hiszek neked. Miért mérgező neki?
2015. márc. 3. 19:00
 10/11 anonim ***** válasza:
Azt kell adni enni amit a természetes élőhelyén is enne , márpedig a természetben nem vadászik disznóra. Fagyasztott apro hal , csiga , tubifex, lisztkukac, garnéla rák , vörös szúnyog lárva, + adhatsz még vízinövényt is .
2015. ápr. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!