Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kígyógazdik, tipp?

Kígyógazdik, tipp?

Figyelt kérdés

Őszinte leszek,nagyon szerettem a rágcsálókat,kis gyermekként is volt igen sok hörcsögöm,sőt még egérkém is és megmondva az igazat,nem igazán lenne szívem élő eleségállatot adni egy kígyónak!! Innen ered a kérdésem,ami az lenne,hogy lehetséges úgy tartani,hogy fagyasztott eleségállatokon élje le a kígyó az életét??


Természetesen tisztában vagyok vele,hogy a valódi élőhelyén sem "mirelit kaján" él,csak lehetséges opcióként szeretnék tőletek okosodni....ha élő állatka is kell,akkor inkább nem veszek kígyót.



2015. márc. 7. 19:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha mázlid van, megeszi. Ha nincs, marad az élő.
2015. márc. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyedfüggő, hogy megeszi-e a fagyasztott kaját. Egy másik alternatíva, ha olyan kígyót veszel ami mással pl. hallal táplálkozik.
2015. márc. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Fagyasztottal is lehet trükközni, olyat is hallottam, hogy volt olyan kígyó, ami csak bizonyos színű fagyasztott egeret evett meg. A melegítést pedig hajszárítóval csináld, hogy ne legyen vizes. A gabonasiklók például nem szoktak problémázni a fagyasztottal, viszont királypitonokra ez jobban jellemző, tehát a kígyó faja sem mindegy. A biztos pedig az, ha megkérdezed a tenyésztőt hogy ő mivel etetett. Ha fagyasztottal, akkor nagy valószínűséggel nálad is meg fogja enni.
2015. márc. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Garancia sajnos nincs, mert lehet, hogy elfogadja, de az is lehet, hogy nem. A halevő, rovarevő, vagy tojásevő kígyók valóban alternatívát nyújthatnak, bár tojásevő kígyót még csak filmen láttam, de a vízisiklók megeszik a halat, a fűsikló pedig rovarokat eszik. Vega kígyóról nem tudok, de van, amelyik a madarakat részesíti előnyben, ha választhat. Viszont vannak növényevő gyíkok és teknősök, ha nagyon ódzkodsz az ilyesmitől. Én hasonlóan finnyás voltam az ilyesmire, ezért döglött egeret vettem a siklóimnak. De elérkezett az az idő, hogy döntenem kellett, hogy leütöm az élő egeret, vagy nem etetem a siklómat. Ma már eljutottam odáig, hogy nem okoz problémát az sem, ha csirkét, vagy pulykát kell levágnom, de továbbra sem szeretem csinálni, kígyóim pedig momentán nincsenek.
2015. márc. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!

Mindenkinek ment a zöld!!

2015. márc. 8. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!