Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért van kalcium hiánya a...

Miért van kalcium hiánya a sisakos kaméleonomnak?

Figyelt kérdés

Egy jó ideje ugy eszik hogy nagyon közel megy az eleségállatokhoz és ugy kapja be. Ugy tudom ez a kalcium hiány kezdete.

De nem értem miért jelenkeznek nála a tünetek.

Az UVB lámpa megy neki. Nemrég cseréltük az izzót,

annak semmi baja. Szokott napozni amikor csak tud.

Az eleségállatokat mindig beporozom kalciummal évitamin keverékkel. És mindig ugy eszi meg hogy rajta van egy csomó.

A hőmérséklet mindig 25 és 30 között van.

A páratartalom meg 50-70%. Igaz néha lejjebb csúszik de akkor bepárásítok és utána jo lesz.

Egy ideig próbálkoztam kalciumos vizzel itatni pipettából, de nemnagyon tetszett neki.

Én ugy vélem elég jol van tartva.

Az eleségállatokat hüllős\kamis boltba vesszük, kétlem hogy rossz minőségűek lennének. Amugy sáskát eszik. Néha meg gyászbogárlárvát vagy most a multkor evett valamilyen



2015. márc. 8. 07:17
 1/6 A kérdező kommentje:

A végét nemntudtam befejezni szóval: a multkor evett valamilyen másik lárvát ami elvileg egy "vitaminbomba".

Nem értem milehet a probléma forrása.

Kérlek segítsetek.

2015. márc. 8. 07:20
 2/6 anonim ***** válasza:
Az eleségállatokat tedd bele egy dobozba, tegyél melléjük kalciumot és rázd össze. Így rájuk ragad, és a kaméleon a rovarral együtt megeszi.
2015. márc. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tudom és mindig igy csinálom.
2015. márc. 9. 16:02
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy kaméleonom, amelyiknek eltört a lába, a másik pedig elgörbült. Én is poroztam a kaját, de csak egy-két hete vettem. Az állatorvos mondta, hogy rachitise van, adott neki egy injekciót, és mondta, hogy porozzak, meg fog gyógyulni. Úgy is történt. A lába görbe maradt, a törött lába összeforrt, de idővel ahogy egyre nagyobb lett, egyre inkább félrehordott az irányzéka, úgyhogy ő is csak közelről evett egy idő után. Ez volt az első kaméleonom, amelyik szaporodott, de élete végéig úgy evett, hogy csak egy-két centiről "lőtt". Szerintem még kis korában, amikor elgörbült a lába, a nyelvcsontja is elgörbült, de ekkor még csak kismértékben jelentkezett. Ahogy azonban egyre nagyobb lett, a kismértékű görbülés is egyre intenzívebb lett, noha ekkor már nem volt puha a csontja. Lehetségesnek tartom, hogy amennyiben a te kaméleonod esetében is egy korábbi csontgörbülés vagy törés okozhatja az újonnan megjelent problémát. Amikor kikel egy fészekaljnyi kaméleon, akkor szinte lehetetlen egyenként odafigyelni mindegyikre, így lehetséges még a legnagyobb szakértelem és jóhiszeműség mellett is, hogy egyes példányokok a szükségesnél kevesebb vitamin és ásványianyag keveréket kapnak. Ezért gondolom azt, hogy amikor az ember egy kaméleont vásárol, nem árt, ha calcimuscot ad neki pár napig, de nem tovább.
2015. márc. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Meg van a sisak???
2015. márc. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utána felgyógyult köszi az érdeklődést ám most kb 1 hónapja meghalt :'(
2017. jún. 20. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!