Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » MI baja van a kaméleonomnak?

R42K2000 kérdése:

MI baja van a kaméleonomnak?

Figyelt kérdés

Egyfojtába barna enni inni eszik egészségesnek tűnik


egy aqváriumba van ami elég nagy de lapos az a baja? a kaméleon 2-3 hetes


lámpa fényt nem sokat kap ez nagy baj? vagy talán ettöl barna??



2014. jún. 30. 13:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Kellene neki UV-B lámpa a csontjai egészséges növekedéséhez.

[link]

2014. jún. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Baján vettem a kamit egy kisállatkereskedésbe ott adtak egy daylight basking spot lámpát megnéztem az uvb sugárzást 0 án van kérdeztem nincs e uvb lámpályuk aztomdta nincs de nem kell ha van ez
2014. jún. 30. 15:53
 3/15 anonim ***** válasza:
Soha ne hallgass a kereskedőre, nem értenek hozzá(tisztelet a kevés kivételnek). Mindenképpen vegyél UV-B lámpát, mert komoly bajai lesznek.
2014. jún. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
oké rád hallgatok köszi a tanácsot! :D
2014. jún. 30. 16:49
 5/15 anonim válasza:
A terráriumában milyen növények díszletek vannak? Mert a színe attól is lehet csak barna hogy nem színes a környezete mert azért változtatja a színét hogy elbújjon.
2014. júl. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Vegyél uvb lámpát de az se mindegy, hogy milyen erősségűt. Én 25W-os Exo terra reptile uvb 100 égőt használok. Az uvb izzókat évente cserélni kell, mert idővel romlik a hatásfokuk. Az uv napi 12 órát menjen. Ha nem uv lámpázod, meg fog halni, mert csak uvb hatásása képződik a testében D vitamin. Szükséged lesz még egy melegítőlámpára. ~28fok legyen a terráriumban. Ha melege van akkor tátogni fog vagy folyamatosan nyitva lesz a szája. Fontos hogy belődd a jó hőmérsékletet neki, a túl meleg se jó neki de a túl hideg se.

Folytatás:

2014. júl. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Csak élő, mozgó táplálékot esznek, legfőképp barna tücsköt. Mindig megfelelő méretűt adj neki, ami belefér a szájába. Tücsköt tudsz venni díszállatkereskedésben és neten is. A tücsköket is etesd, hogy ne csak "üres" tápértékszegény tücsköt egyen: egy szelet karikázott répa vagy alma, egy pár szem száraz macskakaja, korpa mindig legyen a tücskök dobozában. Mindig csak annyi tücsköt rakj a terráriumba, amennyit egy nap megeszik. A tücsköket mielőtt beteszed a terráriumba MINDIG rázd össze hüllőknek kifejlesztett vitamin és kalciumporban, én Exo terra multivitamint és Exo terra calcium+D3 porokat használok, googleba beírod, megrendeled. Ezeket hűtőben kell tartani. Ha nem vitaminporozod és kalciumporozod a tücsköket, a kaméleon el fog pusztulni.

Folytatás:

2014. júl. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Kaméleonnak CSAK ÁLLÓTERRÁRIUM!!! Kb fél éves korukig elég egy 25X25cm alapú, 50cm magas. Kis kaméleont ne tegyél nagyobba, mert a kis kaméleon a nagy terkóban nem fogja megtalálni a kaját. A végleges terkó 50X50cm alapú, 100cm magas legyen MINIMUM! Terráriumot ablak közelébe ne tegyél, mert napsütéskor túlhevül és meghal a kami. A terkó teteje rácsos legyen, mert az üveg megszűri az uvb fényt, és semmit nem fog érni az uvb égő.

Folytatás:

2014. júl. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Itatás: tálkába NE tegyél neki vizet, mert nem ismerik fel. Napi 2szer 3szor spriccelj be neki vizet, a levelekről és az üvegről lenyalja, így iszik. Tű nélküli fecskendőből és pipettából is itathatod néha, de mindenképp spriccelj be napi többször.

Folytatás:

2014. júl. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

-Ha ezeket nem tartod be, el fog pusztulni.

-mérgező növényt ne tegyél be neki, ezt is ki tudod guglizni

-ajánlom ezt az oldalt és fórumot: chameleonfarm.hu

Ezeket azért (is), mert ezt mind telefonról gépeltem:

-minden gonddal minél előbb hozzáértő dokihoz fordulni, nem itt kérdezősködni mert ez ingyen van!

-A kereskedőknek NE higyj, TÉNYLEG NEM ÉRTENEK A KAMÉLEONOKHOZ!!!

-bocs, de hogy képzelted, hogy utánaolvasás nélkül tartasz helytelenül kamit, ami a te leírt körülményeid közt pusztulásra van ítélve?

-ENNEK ELLENÉRE SZÍVESEN SEGÍTEK, HA KÉRDÉSED VAN ÍRJ ÜZENETET!

2014. júl. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!