Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kezdőnek milyen hüllőt javasol...

Kezdőnek milyen hüllőt javasoltok?

Figyelt kérdés
Lehetõleg ami nem túl drága és nem kell neki túl nagy terrárium.

2015. márc. 15. 15:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Ne az legyen a célod hogy tengesse nálad az életét. Ha nincs rá kereted inkább ne tarts állatot, vagy gyűjts!
2015. márc. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 tamás5665 válasza:

Ha a kígyók érdekelnek, akkor szerintem valami királysiklóval vagy gabona siklóval kezdj, az olcsóbb fajok ára 5000-10.000 között változik és igen változatosak. Tartásuk is igen egyszerű, erről nagyon sok szakirodalmat találsz fen neten meg itt is sokan tudnak majd kérdéseidre válaszolni. Helyigényük olyan 80x50 cm-es alapterületű terrárium.

Gyikok közül is elég sok választásod van. A legtöbben leopárd gekkóval kezednek az alap belőlük 3000 környéke, de ha más színváltozat tetszik akkor a gyakoribb színváltozatok olyan 10.000 környékén megállnak. Gekkók közül még a madagaszkári tarka gekkó(picta) és az afrikai zsírfarkú gekkó amit szerintem a legkönyebb tartani és szaporításra bírni. Esetleg még olcsóbb szkink fajok is számításba jöhetnek, mert az ő tartásuk se bonyolult és olyan 10.000 környékén mozognak (pl. túz szkink, berber szkink).

Ha esetleg rezek nem jönnek be, akkor egy kis odafigyeléssel szerintem madagszkári nappali gekkóval vagy barna anolisszal is megpróválkozhatsz. Náluk a páratartalomra kell figyelni, mivel esőerdei fajok. Viszont emiatt egy nagyon szép terráriumot be lehet rendezni nekik. Nappai gekkónál még arra kell figyelni, hogy az ember ne fogja meg, mert képes stressz helyzetbe a bőrét ledobni, ha elszökik egy műanyag dobozzal kell megfogni (a nappali ára 6000 körül mozog a anoliszé 5000 körül).

Így hirtelen más nem jut eszembe.

Ja és az árak amiket írtam a börzei árak, szóval állatkereskedésbe kicsit drágábbak ezek az állatok.

2015. márc. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!