Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mitől puhulhat meg egy teknős...

Mitől puhulhat meg egy teknős páncélja?

Figyelt kérdés
Nekem 2 teknősöm van. 3 volt de egyet adtam az unokatesómnak is neki nincs vízmelegítője (nekem van) és nagyon hideg a víze lehet hogy attól?
2010. febr. 18. 14:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem, a hideg víztől nem, viszont attól, hogy nem megfelelő az étrendje, attól igen.


Amúgy nem tudom, hogy miért tartotok teknőst, ha az alapvető tartási körülményeket nem tudjátok megteremteni...


>:(((

2010. febr. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Nem a vízmelegítő hiánya okozza. Helytelen táplálás az oka, és az ebből eredő vitaminhiány. Rengeteg teknőssel foglalkozó honlap van az interneten, keresgélj és olvass.

De a hideg víz sem jó dolog. Mindenképpen szerezzen be egy vízmelegítőt, mert nagyon hideg vízben megfázhat. Egy 25wattos termosztátos kb. 3-4ezer forint, és csak egyszer kell megvenni...

2010. febr. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
az 1. válaszolonak üzenem hogy nekem van vízmegelgítőm és ha normálisan elolvasná a kérdést akkor rájönne -.-". Az unokatesómnak nincsen vízmelegítője
2010. febr. 18. 20:47
 4/12 anonim ***** válasza:
Én ugy tudom hogy a páncél felpuhulását vitamin hiány okozza .Kérdezz meg egy állatorvost,az a biztos!!
2010. febr. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Lehet vitaminhiány is, de van egy betegség a tekiknél, a nevét sajnos nemtudom, de a lényeg h bevizenyősödik...általában azzal jár, hogy a szeme beduzzad és nembirja kinyitni, a páncélja pedig megpuhul...Vigyétek mindenképpen orvoshoz
2010. febr. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
UV-s lámpa is jó neki, mert abból nyeri asszem a D vitamint. A teknősök szeretnek napozni, és kell is nekik, hogy szép, egészségesek maradjanak, és hogy a páncél ne puhuljon meg.
2010. febr. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Nem attól van , hogy meleg a víz az csak jó nekik. Vas hiánya van vagy vitamin hiánya mert nekem is van tekim és én mindennek utána néztem csak ezt elfelejtettem!Változatosan vegyél kajákat.
2010. febr. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
mennyi idős? mert a fiataloknak olyan
2010. márc. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha változatos kaját kap a teknős, akkor nem puhulhat meg a péncélja. Enyémek ilyet kapnak:

tücsök, lisztkukac, gyászbogárlárva, csirkemell, máj, hal, vegyes mix kocka (tubifex, kagyló, rák, hal), néha vízinövényt is kapnak csócsálni, kb. két hetente szopós egeret...

A hideg víztől max megfázhat és legyengülhet.

2010. márc. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az unokatesómnak meg is döglött. =( de nekem boldogan élnek =)
2010. jún. 12. 22:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!