Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen gyakran takarítsam a...

Milyen gyakran takarítsam a teknős terráriumát?

Figyelt kérdés
Én heti 2 alkalomra gondoltam, de apum szerint ez sok.A heti 1 alkalom is jó lehet de azt gondoltam megkérdem :Heti hány alkalommal takarítsam a teknős terráriumát?

2015. ápr. 19. 19:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs megszabva igazából.Ha látod hogy nagyon zavaros,vagy érzed hogy büdös akkor ígyis úgyis ki kell takarítani mert elviselhetetlen szaga tud lenni.Egyik barátnőm minden nap teleszórja őket szárított kajával és csak hétvégén takarítja..Borzalmas szag van abban a helységben ahol a terrárium van..

Én mindig ha megkajáltak egy fecskendővel szoktam kicsit a kitakarítani,de ha nem a terráriumban eteted akkor nem kell nagyon,hisz eleve a kajától lesz zavaros.Ha úgy látod hogy tisztítani kell,tisztítsd,nincs meghatározva:)

2015. ápr. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Látni fogod,hogy retkes a víz meg jó bödös. Nem sok a heti 2.
2015. ápr. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Nem sok a heti 2 egyáltalán. Nekem tíz évig megvolt 2 teknős, amikor megvettem őket akkorák voltak mint egy 10 forintos érme, a sok év alatt akkorák lettek, mint egy tányér, szóval tudom mi a helyzet velük :) sajnos a terrarium nagyon gyorsan szennyeződik az eledelek és az ürülék miatt. Ha rám hallgatsz, akkor rakd őket egy külön vizes vödörbe, amíg esznek es elvégzik a dolgukat. Zömében éves után mennek WC-re, úgyhogy ha otthogy vagy éppen ezt megcsinálhatod ezzel megmentve a víz épségét a terrariumban.
2015. ápr. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A heti kettő nem sok, de tehetsz még valamit az aksi tisztaságáért. Ha az aljzatod folyami kavics, vagy más nagy darabokból álló közeg, akkor megmarad közötte a szennyeződés, és folyamatosan koszolja a vizet. Ha apró szemű homokot, sódert választasz, akkor az aljzattisztítóval könnyen felszippanthatod az ürüléket. Esetleg ha tudsz leültetni élő növényt úgy, hogy a tekik ne érjék el, szintén jobb kondiban lesz a vized. A fontos még a szűrő alapos kitisztítása. A vízminőség megőrzéséről sok jót olvashatsz a teknőstartók fórumában.
2015. ápr. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
T. negyedik válaszoló! Homok van a terrárium alján és gondoltam egy kis vízinövényt is egy pici zugba. Nem a terráriumba igyekszek őket etetni hanem valami lavórba vagy nedves tálcán.
2015. ápr. 23. 20:13
 6/8 fantasy3 válasza:
100%

Szia!

Nekünk 3 éve van két sárga fülű ékszerteknősünk.

Mi 3 hetente takarítjuk őket,de azért mert van egy jó nagy vízszűrő a terráriumukban és ki szoktuk venni őket egy vödörbe etetéshez(külön etetjük őket,mert különben vagy összevesznének vagy az egyik megenné a másik elől a kaját)

Szóval 2-3 hétig szép a víz,csak az algásodással van probléma inkább,a lámpa miatt amivel meg vannak világítva.

Ha a vízszűrőt is szétszeded és kitakarítod akkor jól bírja. Meg elég sok víz megy bele a terráriumba,ha egy héten kétszer kéne takarítani biztos állandóan izomlázam lenne a vízhordástól :D

2015. máj. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

T. fantasy3

Mi is hasonlóan takarítjuk nekik csak hetente az algák miatt. A vízszűrőt heti 1-2 alkalommal ki szoktuk mosni.A homokot kövekre cseréltük mert nagyon zavaros volt a víz Köszönöm mindenkinek! :)

2015. máj. 25. 15:12
 8/8 anonim ***** válasza:
a kaviccsal vigyázz mert le nyeli és bélzáródás lesz a vége (ami halálos):(
2016. márc. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!