Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Teknős etetés megfelelő így?

Teknős etetés megfelelő így?

Figyelt kérdés
Három darab, 2-3 cm páncélhosszú teknősöm van. 1 kishalat és másfél mirelit kockát szoktam adni nekik a hét 6 napján, vasárnap nem szoktam etetni. Ez így oké? A kereskedő azt mondta csak kockát adjak neki heti 6 napon, de mindenhol azt olvastam, hogy az csak kiegészítő, így bevontam a halat is.Esetleg máshogy más mennyiséget kéne adnom? Az egyik teknős hossza, hanem magasságra nő, ahogy észrevettem. Úgy olvastam ez lehet a ne megfelelő táplálástól. Lehet érdemes lenne elvinni őket egy "szűrésre" orvoshoz?
2015. jún. 13. 15:02
 1/4 A kérdező kommentje:
nem hosszra*
2015. jún. 13. 15:03
 2/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Elégnek tűnik, bár meg tudod figyelni, kell-e még. Ha csípkedik egymást, kevés a kaja valószínűleg. Ha megeszik az ürüléküket, kalciumhiányuk van. Kalciumporba kell mártani.az eleséget. Fontos a változatos és az élő eleség. Bár én erről még nem hallottam, hogy egy nap szünet. Piciket naponta etetni kell.

2015. jún. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Csináltam pár képet a kérdéses teknőcről, a linkek:


[link]


[link]


[link]


[link]


Elnézést a rossz minőségért, de egy másodpercre sem akarnak megállni. Olvasgattam a lehetséges betegségeikről és nem tudom eldönteni, hogy van-e valami baja. Jól nézz ki szerinted vagy deformált a páncélja? Egyébként van folyamatosan kalciumteknős a vizükben, meg elvileg a mirelit kockában is van, amit adok nekik a hal mellé. Köszönöm a válaszodat!

2015. jún. 13. 15:34
 4/4 anonim ***** válasza:

Az etetés nagyjából rendben van így, de szünnapot szerintem se tarts. A fagyasztott halacskát még most kiegészítheted fagyasztott szúnyoglárvával, jól átmosott salátával, apró vízicsigával. A kalcium csak akkor fog beépülni a szervezetükbe, ha UVB lámpa alatt napozhatnak. Csak ettől a sugárzásból termelődik A,B, és D vitamin ami beépíti a kalciumot a páncéljukba. Ha nem lenne ilyen azonnal be kellene szerezni, mert bizony ennek híján eldeformálódhat, és felpuhulhat a páncéljuk. Van kilépőjük? Mekkora az akváriumuk? Egy év múlva csak 1 (!) példányod 120 centi hosszú akváriumot, 40 centi mély vizet fog igényelni? Képzeld el három példány vízigényét...

Olvasd el ezt a cikket:

[link]

2015. jún. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!