Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ebben a videóban milyen a...

Ebben a videóban milyen a tarajos teknős páncélja?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=zgeDpSVsrIU#t=26


1:32-1:33-nál látszik jól, hogy a "pikkelyek" érintkezésnél fehéres-szürkés csíkok vannak. Ez mitől van, normális? Azért kérdezem, mert az én teknősömnek is ilyen a páncélja, ettől függetlenül jól eszik és semmilyen más tünete nincs semmilyen betegségnek.


2015. jún. 13. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Neked is tarajos tekid van? Milyen idős? Általában a páncélbetegségeknek nem ilyen csíkos tünetei vannak, hanem foltokban jelentkeznek.(penész, gomba..stb..)

A lényeg, hogy legyen szárazulat, UVB fény, és kálciumban gazdag takarmányozás. (fagyasztott vagy élő hal)

Ha a vize is szép tisztán van tartva nem lesz páncélbeteg.

Ha mégis aggaszt, akkor fordulj állatorvoshoz.

[link]

[link]

2015. jún. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az egyetlen hiteles hüllőszakértő az országban:

[link]

2015. jún. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen és nincs még féléves. Van neki száraz sziget, külön UV lámpával, amit rendszeresen használ is. Halat is kap, illetve más vitaminban gazdag mirelit kiegészítőt plusz kalcium teknőst is tartok a vízében. Van bent vízszűrő, ami tapasztalatom szerint csak a vizet keringeti, de egy darab koszt nem szűrt még ki... Heti egyszer egy kis lyukú tésztaszűrővel, amit külön erre a célra vettem átszűröm a teljes vizet és kb. a felét le is cserélem. Még is ilyen vagy 1-2 hónapja a kis páncélja. Ma azt vettem észre, hogy rozsdaszínű foltok vannak a vízszintél kiült vízkőben. Ez az antiklór miatt lehet? A fémmegkötő hatása miatt használom csak, arra gondolok, hogy a megkötött fémek ültek oda ki. Meg ma észrevettem az akvárium egyik sarkában egy fekete csíkot, ami a víz felszínéig ér, megkapargattam és az is vízkőállagú valami, de fekete. Az mi lehet? Mindenesetre jövőhétre tervezek egy teljes akvárium takarítást. Köszönöm a válaszodat!
2015. jún. 13. 21:35
 4/6 anonim ***** válasza:

A szűrő problémát feltétlen meg kellene oldani, mert a rossz vízminőség az oka a betegségek legtöbbjének. Tisztítottad a szivacsot is benne? Nincs benne kosz? Amúgy nekem akkor volt ilyen fura lerakodás a vízben, amikor pangó víz volt. Ez azt jelenti, hogy akadálya van a vízáramlásnak, például egy kő, és egy bizonyos részen pangani kezd a víz. A vízcseréknél inkább azt javasolnám, hogy 24 órát pihentetett vizet tegyél be, mert az "antiklór" nem biztonságos. Egy ismerősöm tekijének kimarta a szemét a klór, pedig ezzel kezelte.

Milyen a szűrőd?

2015. jún. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

160 literes akváriumom van hozzájuk. A szűrő ilyen:

[link]


Most ami érdekes, hogy a csomagoláson ugyanezek a tulajdonságok vannak feltüntetve, de a 160-200 literes sáv van kijelölve, a linken meg a 100-150. Bár ez egyelőre mindegy is, nem? Úgy 50 liter víz lehet bent jelenleg az meg meg kéne tudni hajtania. Tisztítottam a szivacsot is és nem igazán volt benne kosz, ezért is tértem át a kézi szűrésre. Azon a területen ahol ezek kiültek tényleg panghat a víz, ott van nekik a műhínár és a kijáró szigetük, a szűrőből kijövő víz pedig a másik irányba halad. Ez már egyszer feltűnt nekem, de egy szűrővel nem igazán tudom megoldani, hogy mindenhol menjen a víz, legalábbis a mostani konfigurációban biztosan nem. Ha meg a másik oldalra irányítom a vízsugarat, akkor egyrészt az alvóhelyüket helyezem folyamatos sodrás alá, másrészt a másik oldalon lesz pangás. Hogy oldjam meg ezt? Én a klór miatt nem aggódok, mert viszonylag hamar kimegy a vízből a nagyobb része, hanem nálunk nagyon kemény a víz, teli van nehéz fémmel és úgy tudom ez mérgező rájuk nézve, ezt viszont elvileg megköti az antiklór, ezért is használom. A pihentetett víz + antiklór lenne a legjobb megoldás, nem? Ismét köszönöm a válaszodat!

2015. jún. 14. 07:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Amíg kicsi, addig is csinálhatsz neki nyugodtan 20-25 centi mély vizet, és a kilépőjüket a víz felszínére kellene megoldani. Nagyon jó erre egy olyan fakéreg, vagy parafa, ami a víz alá hajlik és ki tud rá mászni. (a fakérget jól ki kell főzni). Ennek egyrészt az lenne az előnye, hogy a vízáramlás el menne akadálytalanul alatta, másrészt a kilépő nem lenne vízszint függő, mivel mindig a felszínen lenne és maradna.

Van más megoldás is. Ha találsz olyan vastag faágat, amit szintén jól kifőznél, és olyan méretűre vágnál, hogy beleférjen az akiba és a víz színe fölé emelkednének az ágak. Le lehetne kövezni, és az ágaira is ki tudna mászni napozni. Én így oldottam meg. Tök természetes a teki számára, és nagyon tetszik, ahogyan a tiszta faág szép barnára festi a vizet. Csak vigyázni kell, nehogy ki tudjon mászni az akiból, és a súlyozó kövek se borulhassanak rá. Nagyon természetes a hatás. (bocs de kicsit jobb, mint a műhínár.) Szóval nem kell félni a csersavtól sem (ettől barna a víz) de a vízkeménységétől sem. Én nem hallottam arról, hogy a kemény víz veszélyes lenne, arról viszont igen, hogy a kemény víz előnyös a páncél fejlődésére és keménységére.

2015. jún. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!