Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » 2 pézsmateknőshöz szeretnék...

2 pézsmateknőshöz szeretnék még egy ékszeékszerteknőst, ez lehetséges?

Figyelt kérdés
Van két 1 hónapos pézsmateknősöm és szeretnék hozzá 1kb ugyananyi idős ékszerteknőst és össze lehetne őket rakni ? Mármint 1akváriumba?

2015. júl. 13. 17:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

a baj szerintem, hogy kesobb eltero meretuk lesz, ebbol (is) adodoan az ekszernek magasabb vizszint szukseges. valamint dominancia is kiakulhat koztuk szinten a meret miatt. mekkora az akvariumod? én külön raknam a pezsmakat. elvégre nem tarsas lények

a pézsma lehet 10cm marad, míg az ekszer akar 2-3xosa lehet

2015. júl. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A két teknősfajtának nagyon eltérő igényei vannak, semmiképp nem javasolnám együtt tartani.

Javaslom, hogy olvasd el ezeket a cikkeket:

[link]

[link]

2015. júl. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És összelehet őket szokatni?
2015. júl. 13. 22:52
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem. Mert nem az a probléma, illetve a legnagyobb probléma, hogy talán lenne egy kis civakodás, hanem hogy teljesen másra van szükségük. Ha a fenti linket elolvasod, te is rájössz. Az életterük, igényeik teljesen eltérnek. Nem lehet együtt tartani őket. Pézsma mellé amúgy sem való más faj. Örülj, hogy a kettő megfér egymás mellett. Ez is nagy szerencse.
2015. júl. 14. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

nekem irtad privátba, hogy 10literes,kesobb 40l


pezsma tekinek 60*30*30 az ajanlott minimum, ekszertekinek ertelem szeruen nagyobb.

2015. júl. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is olvastam valahol ezt a 60x30x30-as minimális méretet, ami szerintem nagyon karcsú. Főleg egy párnak 54 liter?

A pézsmateki jóval kisebb, mint az ékszer, de attól függetlenül, ugyan úgy víziteknős, aki imádja a tágas teret, a sok vizet. Egész nap az aljzatot kutatja, bújkál, szundikál és sokkal kevesebbet jön fel a szárazulatra.

Sokan azon a véleményen vannak, hogy ugyanakkora akváriumba mehet, mint az ékszer, csak sűrűbbre kell berendezni, hogy legyenek kapaszkodói...

De 50-60 liter víz, biztos, hogy nagyon kicsi élettér...

2015. júl. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

a kérdező 10literesben tartja, kesobb 45litetesben akarja....

erre reagaltam... 10literbe negy teknost hatalmas felelotlenseg, jol megbuntetnenek ezert es nem is fogja sokáig huzni....

amúgy furcsallom, hogy a két pezsma teki 10ezer korul volt, de egy normális akira nem futja.



10liter...rossz vicc

2015. júl. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ki mondta hogy 4-et akarok?
2015. júl. 17. 16:40
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, értsd már meg végre, tök mindegy, hányat akarsz, mert ezt így nem lehet!Nem szabad őket együtt tartani, és nem véletlenül. Mit akarsz, hogy valamelyik elpusztuljon? Vagy hogy a pézsmateknős megfulladjon? Mert az ékszerteknős vize neki túlságosan sok, és bizony megfulladhat. Ilyen pici p.csa akváriumban meg semmilyen teknős nem érzi jól magát. Nyomorogni fog már ez a kettő is! Az ékszerteknős meg pláne. Hova akarod rakni, ha 25 centi lesz?? Tudod, hogy a helyhiány mennyi problémát okozhat? Ötször ekkora területen sem lehetne őket együtt tartani.

Persze azt csinálsz, amit akarsz, de ez állatkínzás.

2015. júl. 18. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

akkor hármat... most tök mindegy én zárnálak be egy tíz literes akváriumba és élvezd akkor.

ezért kötném engedélyhez az állattartást, hogy ne tudjon minden barom hozzájutni az állathoz, 0 felelősség tudattal.. nem kellett volna 1 teknőst sem venni, amíg nincsen megfelelő akváriumuk . legelőször a felszerelést kell megvenni, az állatnak a legutolsónak kéne lennie.

az ékszerteknős meg nem marad akkora mint a pézsma. azzal számoltál? mi lesz amikor túlnövi az akváriumot?vagy agresszívak lesznek a kis terület mellett?

ritka retardált vagy.

2015. júl. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!