Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen nehéz Pézsmateknőst...

Milyen nehéz Pézsmateknőst tartani? (Többi kérdés lent)

Figyelt kérdés
Mennyire igényesek? Mennyi időt kell rájuk szánni? Egyedül tartanám egy 65 literes akváriumban, 0.5 cm-es kavicsokkal, jó minőségű szűrővel, hetente takarítanám, havonta alaposan, melegítőlámpa is lesz benne, 20 cm magas vízben, vízmelegítője 24°C-on, kicsi víz alatti barlangja is lenne és napozórésze. A lámpákkal kapcsolatban teljes mértékben tanácstalan vagyok. Milyen fajta lámpa? UV? A napozórésszel ugyanúgy. Én készítsem vagy vegyem? Lebegjen a vízen vagy szikla legyen (ez esetben talán kicsi az akvárium)? Az állatkereskedésekben csak picik vannak? Ha igen akkor honnan tudnék felnőttet szerezni? Mindenképpen fiút szeretnék, mert kisebb. Ha a leírásban valami hiba van kérlek szóljatok. És természetesen a kérdéseimre is választ várok. A segítségeket előre is köszönöm!

2015. júl. 28. 15:18
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Ja, és csak szárított halat adnék neki ez is jó vagy változatosan etessem? Ha igen akkor mivel?
2015. júl. 28. 15:21
 2/29 anonim ***** válasza:
37%
Egy pézsmateknős nem igazán nehéz, nem szakad le a karod, ha tartod őket.
2015. júl. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem erre gondoltam.
2015. júl. 28. 17:37
 4/29 Mózes Adrián ***** válasza:
Pézsmateknős az a teknős fajta ami nem igényli a fényt és a napozórészt bár a szakemberek azt mondják biztonság kedvéért legyen és max a teknős eldönti ki megy e vagy sem. Minden jó amit leírtál csak szerintem az a probléma hogy kicsi az akvárium minimum 100 L kellene 1 teknősnek! És ne szárított hallal etesd majd hanem fagyasztott hallal abban sokkal több a tápérték. Ja és én úgy tudom nehéz megállapítani a nemét ameddig nem ivarérett szinte lehetetlen.
2015. júl. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 Mózes Adrián ***** válasza:
Igen és az állatkereskedésben csak picik vannak mint ahogy írtad. Ha tényleg felnőtt teknőst szeretnél ajánlom neked pl a jofogást (ha netán eladja valaki felszerelés nélkül is) vagy teknős fórumokat.
2015. júl. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 Mózes Adrián ***** válasza:
2015. júl. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

65 l elég, de terrárium kellene, nem akvárium. Mekkora az alapterülete? Így lehet, hogy kicsi lesz. Picit nagyobb kéne.

Mindenképp kicsit vegyél, ne más megunt, kidobott állatát. Te neveld fel, így sokkal nagyobb öröm lesz a tartása. Mindegy a neme, ha jól választasz alfajt. A Kis pézsmateknőst például érdemes megnézned.

Fagyasztott vagy élő halat, más élőeleséget (szúnyoglárva, szöcske, tücsök stb) és növényi eleséget adj neki. Víz ne legyen túl magas, mert meg is fulladhat. Inkább sok kapaszkodó, kilépő legyen benne.

Lámpa kell neki UVB és melegítő is. Ha tudsz válogatni, melegítőből ne a fénycsövest, hanem a rendes égőjű terráriumlámpát válaszd. Ritkán kell majd égőt cserélned.)

Ajánlom Pesten a Kis Tekit. Tudniillik a pézsma- és iszapteknősöknek elég sok alfajuk van, vidéki állatkereskedők mégsincsenek evvel tisztában.

Ha van még kérdés, írd.

2015. júl. 29. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Jó az irány, csak kicsit változtatni kellene. Az előző válaszok nagyon jók a takarmányozásra és valóban szükséges sok kapaszkodót tenni a vízbe. Erre jó a szőlőgyökér vagy jól kifőzött fa is. Ne aggódj amiatt, hogy sárgás barna lesz a víz, ettől lesz szép természetes. Nekem ezek tetszenek. Amig kicsi a melegítőt inkább 26-28 fokosra állítsd. Szárazulatra valóban kevesebbet jönnek fel, mint az ékszer teknősök, de azért szükség van rá, mert időnként meg kell szárítkozniuk, és az UVB-re is szükség van. A 65 literes aki sajnos nagyon kicsi, jó lenne legalább 100 literes, és inkább hosszú legyen mint magas.
2015. júl. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Úgy hallottam, hogy a kisebb teknősök nagy eséllyel halnak meg nálam, ezért is akartam nagyobbat. Igazából az akváriumnak csak a mérete volt meg. Most utánanéztem és találtam egy jó 80X35X35-ös akváriumot kimászóval: [link] Szerintetek ez jó?
2015. júl. 29. 14:25
 10/29 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem 100 literes, de nekem nincs ennyi helyem. 91.6 literes ez és ez nálam a max. Köszönöm a válaszokat! :)
2015. júl. 29. 14:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!