Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen nehéz Pézsmateknőst...

Milyen nehéz Pézsmateknőst tartani? (Többi kérdés lent)

Figyelt kérdés
Mennyire igényesek? Mennyi időt kell rájuk szánni? Egyedül tartanám egy 65 literes akváriumban, 0.5 cm-es kavicsokkal, jó minőségű szűrővel, hetente takarítanám, havonta alaposan, melegítőlámpa is lesz benne, 20 cm magas vízben, vízmelegítője 24°C-on, kicsi víz alatti barlangja is lenne és napozórésze. A lámpákkal kapcsolatban teljes mértékben tanácstalan vagyok. Milyen fajta lámpa? UV? A napozórésszel ugyanúgy. Én készítsem vagy vegyem? Lebegjen a vízen vagy szikla legyen (ez esetben talán kicsi az akvárium)? Az állatkereskedésekben csak picik vannak? Ha igen akkor honnan tudnék felnőttet szerezni? Mindenképpen fiút szeretnék, mert kisebb. Ha a leírásban valami hiba van kérlek szóljatok. És természetesen a kérdéseimre is választ várok. A segítségeket előre is köszönöm!

2015. júl. 28. 15:18
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Igazi vagy műnövény kell? Tudtok megbízható szűrőt mondani? fagyasztott halat előtte fel kell engedni? Barlang az feltétlenül fontos? Ha igen mekkora legyen? Bocsánat a sok kérdésért csak nem szeretném, hogy baja legyen.
2015. júl. 29. 14:54
 12/29 anonim ***** válasza:

Nagyon jó hogy kérdezel. Barlang külön nem kell, mert ha sok a tereptárgy talál magának bújkálót.

Növények közül én semmilyet nem tennék be. Esetleg egyszerű hínárt, vagy valisnériát meg lehet próbálni, mert olcsók. Valószínű lelegeli. Esetleg anubiast, mert kemények a levelei és keserűek. Ezeket is csak később tedd be, mert valószínű vegyszer-kezeltek, egy bébiteknősre veszélyes lehet.

Az akvárium mérete az alsó küszöbnél van, de oké.

2015. júl. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Van 6 pézsmám, ebből hármat én neveltem fel, nem vettem észre, hogy könnyen pusztulnának, amíg kicsik vigyázzni kell, hogy könnyen feltudjanak kapaszkodni a felszínre, növényeken, tereptárgyakon.

Nálam csak a vemhes nőstény ment szárazföldre, többiek csak kidugni szeretik az orrukkat és úgy heverészni a víz tetején. UV fényt nem igényelnek. Szeretik a bújóhelyeket, félénk állatok, amire érdemes figyelni, hogy minél nagyobb annál jobban szétszedi a növényeket, kikaparja, elszakítja stb. Fiatal korában ragadozó, később növényi alapú táplálékot is elfogadhat alkalomszerűen. Alapvetően rovarokkal érdemes etetni és halakkal. Nyugodtan lehet tenni halakat is az akiba, nem eszi meg a fürgébb fajtákat, garnélákat sem. A vízmagasság bármekkora lehet, szerintem minél mélyebb, annál jobb, pár hónapos korukban már szeretnek és tudnak is jól úszni.Vizicsigákat is jól pusztítják..

2015. júl. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
#13 És neked melyik volt kellemesebb? Felnevelni őket vagy alapból felnőtteket tartani?
2015. júl. 29. 15:22
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Fagyasztott halat én felengedem és utána adom, halakat, gyorsan bomló kaját csak külön lavórba kiszedve adom neki. A hímet csak 2-3 éves korában lehet felismerni, és jóval több a nőstény mint a hím (nekem 6-ból egy és azt hallottam ez általános arány), a méretük viszont nem olyan nagymértékben különbözik, úgy 20-30%, a hím nálam jóval félénkebb, passzívabb, mint akármelyik nőstényem..
2015. júl. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

A műnövény nem természetes, én nem használok.

Szűrőnek bármilyen jó, nem kell feltétlenül a legdrágábbat. Amelyik párszor megforgatja a 100 literedet egy óra alatt, az már jó. A pézsmák nem annyira szennyeznek, a dobozon fel van tüntetve, hogy melyik szűrő hány literre javasolt.

A fagyasztott halad pár perc alatt felenged, és kis falatokra darabolva szolgálhatod fel neki. A szálkákban kalcium van, és fontos vitaminok a fejben és a belsőségekben. Semmi ne maradjon ki. Csak figyelj hogy édesvízi halak legyenek, az állatkereskedésekben általában razbórák vannak, az nagyon jó. Kiegészítheted növényi eleséggel: útifű, pitypang, de gilisztát is darabolhatsz neki, és apró rovarokat. Apró vízicsigákat is kérhetsz a kereskedőtől, ki szokták dobálni őket jó kis kalciumbomba a tekinek. Ritkán jól átmosott saláta is mehet, és kevés gyümölcs, de ne legyenek vegyszerezettek. Fontos a változatosság. A száraz teknős kajákat kerüld el, semmit se érnek és a fő eleség a fagyi hal.

A pézsmák szeretnek az aljzaton mászkálni és dúrni. Építkezési üzletekben, Praktikerben, OBI-ban lehet kapni folyami homokot, de egyszerű játszótéri homok is megteszi. Ha németet veszel, az fény alatt majdnem olyan mint a kvarchomok, mert nagyon világos. Néhány száz forintból 25 kilót vehetsz, nem kell rá sokat költeni.Kavicsot rá, amit pakolászhat, de ne túl sokat, mert körülményes lesz az aljzat tisztítás.

2015. júl. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
én kicsiként imádtam őket, egyszerűen akváriumba tettem őket, halak, garnélák közé, sok növénnyel, tereptárggyal, hogy legyen hol bújkálni és könnyen kikapaszkodjanak, maláj tornyos csigáim vannak, jól kordába tartja őket, és megeszi az esetlegesen elhulló halakat is, harcol a többi lakóval a kajáért, persze egy évesen már tekintély parancsoló mérete van, de a morzsalékos ételmaradékán élnek a kisebb halacskák.
2015. júl. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Azt tudni kell, hogy a pézsmának a fő táplálékát természetes élőhelyén a rovarok adják, én azt ajánlom, ha van hozzá gusztosod, akkor csótány a legjobb, kis korukban hangya stb. megeszik a gilisztát, csigát is. Ahogy írták, változatosság a lényeg, és az élőtáplálék a legjobb..
2015. júl. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
És élvezitek, hogy van teknősötök? Nem unalmas? És büdös (a pézsmaszagon kívül úgy általában)? Este zajos?
2015. júl. 29. 16:29
 20/29 anonim ***** válasza:
szeretem nézni, aranyos, relaxál😃, egyáltalán nem büdös, elvileg veszélyhelyzetben ereszt ki védekezésül büdöset, nekem még nem tett ilyet. Nem zajos este.
2015. júl. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!