Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mik kellenek egy királypiton...

Mik kellenek egy királypiton terráriumába?

Figyelt kérdés

Elsősorban arra lennék kíváncsi:

-Mekkora terráriumra van szüksége ahhoz, hogy "felnőtt" korában is kényelmesen elférjen?

-Milyen talajt/növényt/fűtőt(lámpát)..stb ajánlotok a terráriumába?

És ha tudtok légyszives írjatok egy körülbelüli összeget is hogy mennyibe kerülne az egész. (állat nélkül)

Köszönöm a válaszokat előre is.

U.I: Elsősorban annak a válaszai érdekelnének, akinek vannak ilyen állatai. :)


2010. márc. 8. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Namost, rakj bele néhány vastagabb ágat, a talaj az a fakéregszerű izé legyen, aminek nem ugrik be hirtelen a neve. Nagyon erős lámpa kell bele, akár az infravörös is megteszi. Ez a kígyó elég nagyra megnő, ezért én egy olyan 300x200x200 ajánlanék (ha ekkorában tartod nagyon elégedett kis kígyó lesz). Ez így csak a felszerelés 60 000 körül van. De ha nem vagy ilyen pénzes, akkor felnőtt korára is elég neki egy 150x100x100-as terrárium, ami 30-40 ezer körül van.
2010. márc. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
De ezek csak saccolások, inkább kérdezz meg erről egy kereskedőt.
2010. márc. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :)
2010. márc. 9. 23:01
 4/8 anonim ***** válasza:

A kitálypiton maximum 1-1.2 m-re nő.

A terráriuma ennek megfelelő legyen, egy 120x60x60-as már elég neki, ebben 1-2 példány jól elvan, de többnek nagyobb hely szükséges.

Ha jót akarsz az állatodnak, akkor több szintesre készíted/készítteted a terráriumot, vagyis legyenek benne lámpa alatti napozó, ill. egyéb terasz ahova mászkálhat. Lehet benne faág, vasfa. Talajnak használhatsz fakérget, kókuszrostot és tőzeget. UV lámpa ajánlott, de nem szükséges, de egy melegítőlámpa mindenképp kell. Itatóstál is legyen, akkora amibe a kígyó akár bele is tud tekeredni, ugyanis szeretnek pancsolni. A párásításról 2-3 naponta gondoskodj, ehhez elég egy egyszerű virágpermetező.

Azt nem tudom, hogy vennéd, vasz készíttetnéd-e a terkót, mert elég nagy eltérés lehet az árban. Ha veszed, és üvegből van, akkor olyan 40-50 ezer forint a hátterezett terkó, plussz a lámpa mondjuk 4-7 ezer ft, talajféle 500-1000 Ft, tálnak megteszi egy műanyag vagy kerámia tál is, az tök 8 az a legkevesebb. Faágat is lehet venni, de elmész egy erdős részre, hozol onnan, arra azonban figyelj hogy gondosan mosd le forró vízzel ne legyen rajta madárürülék vagy egyéb szennyeződés, a legbiztosabb, ha a sütőben kisütöd pár percig..

(üvegterráriumot egyedül építeni nem ajánlatos)

Ha kész bútorterkót veszel hátterezettet, akkor az kb. 20-25 ezer ft-ból már kijöhet. De csinálni ezt a legkönnyebb, kb. 12-15 ezerből simány megvagy.

2010. márc. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Dávid ***** válasza:

Azért gondol meg, nagybátyámnak volt terráriumában piton és nagyon megunta..

Ráadásul nagy hely kell neki, mert ezek az állatok általában szenvednek benne... mert úgyse veszel hatalmas terráriumot..

2010. márc. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
komolyan kiakasztanak amiket itt olvasok,mert mi az hogy nagy hely?Nem minden pitonnak ugyan akkora terkó kell!Ebben akáe egy 3 méteres boa is ellenne ha jól emlékszem,annak kb ekkora kell.Ha valaki nem ért a kérdéses fajhoz miért ír ilyeneket?Kiemelném a királypitont nem szabad túl nagy terkóban tartani sem túl piciben!
2011. dec. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
utolsó vagyok bocs nem nem elég a boának rossz adatra emlékeztem...:SS
2011. dec. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia. Én pár hónapja kaptam egy királypitont (felnőttet).

Én egy 100×50×50 hàterezett terràrium tartom amit 35 000Ft ért vettem.

Én raktam bele egy sarok itatót 5000Ft ért.

Vettem neki 3 búvőhelyet és dekorációt az volt 15 000Ft.

Növényekből (műnövény) én ficust vettem, 3 "csokor" 3500 Ft, és faágat vettem neki egy nagy faágat ami 4000Ft volt.

Én vettem egy sivatagi izzót, melegító izzót (2) , fütőlapot és fűtőkábelt kb.30 000Ft.

Nekem nagyon kevert talaj van bent

Kókuszrost, tőzeg moha, erdei moha, erdei talaj, sivatagi homok, pellett.

Mindenből vettem a legnagyobb csomaggal 15 000Ft volt max.

Asszem ennyi.:)

2020. aug. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!