Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A görög teknősöm elrakjam télre?

A görög teknősöm elrakjam télre?

Figyelt kérdés
Vettem egy haveromtól egy kb 3-5éves görög tekit, ők teleltették eddig minden télen, én most kaptam meg, és soha nem csináltam még ilyet, illetve az se a legjobb hogy veszek egy tekit erre rakhatom el fél évre.. + a teknős gyönyörű, és teljesen egészséges, szóval esélyes h túlélné ismét a teleltetést.. A kérdésem lényegében az lenne, hogy nem ártanék-e valyon a teki egészségének, illetvekésőbbi élettartamát nem rövídíteném-e, ha ezen a télen ébren tartanám. Vennék neki UV lámpát stb. Még annyi, hogy a szobámba van szabadon semmi terrárium, bemegy a szekrény vagy valami alá esténként és ott alszik. A teki már nem kicsi, és a szobába csak én járok szóval nemlép rá senki nem kell aggódni:) Szóval szerintetek jó lesz így? Pls használható, hozzáértő helpeket. Köszi.

#görög #hüllő #teknős görög teknős
2015. okt. 20. 23:51
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
De esélyesnek tartom amúgy ezek alapján hogy teleltetés nélkül is elvan, csak többet alszik jóval, meg passzívabb kicsit..
2015. okt. 21. 22:13
 12/19 anonim ***** válasza:
59%

És azért, mert a "haverod" egy idi.óta marha, akinek lövése nincs a teknőstartásról az már felhatalmazz téged is, hogy ROSSZ körülmények között tarts egy ártatlan állatot? Ne minden hsz-re reagáljál úgy mint a taknyos kölyök, hanem ha már voltál olyan felelőtlen, hogy nulla tudásra bevásároltál egy tekit, akkor füled-farkad behúzva éjt nappá téve bújjál szakfórumokat és tanuld meg azt, hogy mit kell tenni a teknőc érdekében. Sok állatkínzó gyökér van, aki azt hiszi jó buli hüllőt tartani, mert attól olyan különleges lesz, mivel az viszonylag kevés embernek van és jól fel lehet vele vágni, közben meg szegény állat döglődik minden nap, mert nincs megfelelő életkörnyezete. Jelenleg te is ebben a kategóriában vagy, de még kimehetsz belőle...

A HÜLLŐ SE NEM JÁTÉK, SE NEM EMLŐS! NE BÁNJ VELE ÚGY!!!


Itt találsz egy leírást, olvasd át részletesen, kezdésnek jó lesz:

[link]


A szobád NEM JÓ a teknőcnek. Terrárium kell mindenképpen, ha panelban laksz, akkor kiváltképpen nagy, mert még nyáron sem tud kimenni a kertbe. A pdf-ben le vannak írva a terrárium méretei, az eddigi hozzáállásból úgy veszem észre, nem akarsz rá pénzt költeni, ha ez tényleg így van, akkor azonnal ajándékozd el egy olyan embernek, aki képes róla gondoskodni. Ellenkező esetben ilyen méretű terráriumot véletlenül se újonnan akarj venni. Keres online piactéren használt terráriumokat/akváriumokat, ezeket jóval áron alul lehet csak eladni, így olcsón hozzájuthatsz. Ha mondjuk találsz egy sérült legalább 500-600 literes akváriumot, akkor járhatsz a legjobban. Meg kell venni meg hozzá a 3000 forintos sziloplasztot és megtudod magadnak ragasztani. Nem szépnek, hanem jónak kell lennie. Így jó esetben egy rövidtávú, talán középtávú akváriumot/terráriumot össze tudsz dobni mondjuk 40 000-ből, de ehhez szerencse is kell. Világítás megint nem olcsó, legalább ~ 10-20 000 forint. Ha a melegítő lámpát helyezed fel, ésszel kell beállítani a magasságot. Világíts rá a napozó felületre, tedd rá a hőmérőt és legalább 1 óráig várj, utána nézd meg a hőmérsékletet. Ha ráteszed a hőmérőt a lámpa bekapcsolása után és 5 perc múlva jónak ítéled a hőmérsékletet, akkor nagy valószínűséggel megölöd szerencsétlen teknőst, mivel idővel átmelegszik a napozóhely talaja és jóval melegebb lesz a környezet. 42°C felett hamar hőgutát kapnak és meghalnak. Görög teknőshöz többet jelenleg nem tudok írni, nekem nem ilyen fajta van, de amiket leírtam, azok korrektek görögre is. Menj és tájékozódj, ha komolyan meg akarod tartani. Ne felejtsd el, hogy a teknős nem kutya. Nem lesz a haverod, ez egy hüllő. Nem lehet vele játszani, nem lehet simogatni, nem hozza vissza a botot. Ha ilyesmi vágyaid vannak, akkor emlőst vegyél és ne hüllőt. A teknősöket csodálni és békén hagyni szabad. A folytonos cseszegetés stresszt okozz, ami meg betegséget, szóval ésszel.


Ja és az UV lámpával is ésszel kéne bánni, ha olcsó mocskot veszel, az könnyen okozhat rossz dolgokat a teknősnek. Mellesleg fizikusként had jegyezzem meg, hogy az a fajta UV-B sugárzás, amire a teknősöknek szüksége van az emberre ártalmas. Szóval akvarisztikai alapszabály szokott lenni, hogy a teknőstől is ~35 cm távolságra legyen minimum, mert nekik is ártalmas nagy dózisban, nem csak nekünk, illetve 15 cm-nél közelebb sose menj hozzá bekapcsolt állapotban (az 1 méter még biztonságosabb lenne), a fényébe sose nézz bele közvetlenül, mert jó esetben "csak" szemgyulladást okoz akár rövidebb időskálán is, rossz esetben pedig súlyosan képes károsítani a szemedet. Ha a bőrödre világítsz vele <15cm távolságról, akkor hamar leég és egyéb olyan dolgokat tud okozni, amit soha az életedben nem akarsz átélni.


Találtam közben egy ilyet is:

[link]

Eszerint jóval kevesebb UV-re van szükségük, mint más teknőcöknek. Egyébként még mielőtt megfordulna a fejedben, hogy akkor hagyod az UV-t, megjegyezném hogy az is betegséget okozz, szélsőséges, kezeletlen esetben halálhoz vezet.


Tudod a 80 000 forintos biszbaszok nem biszbaszok, a felelősségteljes hüllőtartás DRÁGA dolog. És még egyszer mondom, az hogy a haverod meg az édesanyja meg az egész családja ilyen alpári paraszt körélmények között tartotta szerencsétlen állatot, az téged nem jogosít fel ugyanerre. Azon meg amit írtam nem megsértődni kell és idézve reagálni minden részletére, hanem megfogadni amit leírtam és nagyon részletesen utánanézni a dolgoknak. Itt az ideje éretten és felelősségteljesen viselkedni...

2015. okt. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:

Elnezest de ram ertettek higy egy sopru nyel gondozása..-_-

En csak elmondtam higy "Gondolkodj már" alapvetően csak arra ertettem hogy ne hogy elpusztuljon a teknosod, csak segiteni akartam. Egyebkent m1. Bocs a helyesírási hibákért.

2015. okt. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
Amugy nem ertm, miert idiotazod le a haverját? 1. Igaza is van meg nemis, nekem csak sajat tapasztalatom van, de a masik is igaz nem muszály mindig telelteni. Nagyon bunkon válaszolsz a kerdezonek..mar ne is haragudj, eleg fogyatékos lehetsz ha mast szidsz. Te se lehetsz ebbe a témába olyan profi, mi se..sok fajta olyan teknos can, az egyik birja, a masik egesz telet kihagyna, masik meg a "nem teleltetesbe" pisztulna bele. Szval..ennyi. ;-)
2015. okt. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
44%
Azért idi.ótázom le a haverját, mert az erkélyen meg lépcsőházban tartja a teknőst. Én távolról sem a teleltetést támadtam, ahhoz adtam linkeket, ahol le vannak írva a dolgok, neked sikerült a mondanivalóm leglényegtelenebb részét kiragadni... Igenis szidok másokat, mert az emberek undorítóan felelőtlenül vágnak bele a hüllőtartásba, aminek eredményeképpen az egyetlen ártatlan élőlény fog szenvedni és meghalni. Hol van ebben igazság? Nem vagyok görög teknős professzor (mivel nem görög teknősöm van), de bizonyos szinten minden teknősnek vannak azonos elvárásai, ezek a legalapabb dolgok, ezekkel tisztában kell lennie minden teknőstartónak, különben pontosan ilyen helyzetekhez jutunk, hogy a szerencsétlen teknősnek egy mű környezetben szekrény alatt kell laknia... a gazdája meg azt hiszi, hogy olyan mint a kutya. Egyszerűen már ret.kesül unom, hogy csak ezen az egy fórumon napi szinten találkozok teknőskínzókkal és hiába koptatom a ret.kes billentyűzetet, mert úgy se fognak változtatni... Ott már régen nagyon nagy baj van, ahol az ember teknősével egy ismeretlen jobban törődik tudod. Nem védeni kell az ilyen embereket, hanem felvilágosítani, ha a bun.kón teszem, akkor hát istenem ez van, ha gondolja elvonul egy sarokba sírni vagy szól az anyukájának hogy nézd mit írt ez a szemét... avagy ha van egy csepp esze és embersége, akkor elgondolkozik azon amit írtam és változtat (ezt szinte elhanyagolhatóan kis százalék teszi sajnos). Nem kell szeretni, tőlem elküldhet a büdös francba, de legalább a teknősét tartsa egy minimálisan élhető környezetben. Egyébként meg amihez nem értek, ahhoz nem nagyképűen állok hozzá, mint ahogy azt páran teszik.. mert hát valaminek kis kellett váltania a bunkó stílusomat ugyebár.
2015. okt. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Csak ne lepődj meg ha egy alap hangon 60-90 évig teknőst nem sikerül 1-2évnél tovább életben tartani.
2015. okt. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

akkor kell teleltetni, hogyha szaporitani akarja valaki, bőven elég akkor.

amúgy továbbra sem szabad a szobában szabadon tartani. attól mert nem látsz rajta külső jelet, hogy ez rossz neki, attól még tönkre teszed az ízületeit.

szerintem görög teknőst amúgy is kertes házban kéne inkább tartani. mert gondolom nem mész majd minden héten, vagy gyakrabban az erdőbe szedni neki làgyszàrùakat. szerintem add oda valakinek akinek vannak tekijei és ért hozzá

egyébként haverodék tényleg idiòtàk. ha meg akarod tartani, inkább olvass utána, ne rájuk hallgass.

és ha ennyire fillérbaszò vagy, hogy egy terràriumot nem veszel neki, inkább add oda hozzàértőknek.

egyébként házilag is lehet butorlapokbol csinálni neki egy nagy dobozt. az is jobb mint ahogy most van.

alulra kb 10 centi földet tegyél, hogy tudjon ásni ha akar. avart, vagy szenat is tegyél be, meg egy kis házikót. sekély vizes tál is kell neki.

2015. okt. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
van egy 12 eves tekim, 1x se volt teleltetve
2015. okt. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Szia! Kb 20 éve tartok és 5 éve tenyésztek görög tekiket. Én mindenképpen teleltetném (4-8 fok között), főleg ha eddig is telelt. A szobában, padlón tartás meg kifejezetten káros az izületeinek. Persze ébren is lehet tartani, ha nem akarod tenyészteni, de a teleltetett példányok tovább élnek.
2016. febr. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!