Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Egy kaméleon elartása nagyon...

Egy kaméleon elartása nagyon nehéz?

Figyelt kérdés

2015. okt. 31. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Nehéznek nem mondanám. Egyre divatosabb első hüllőnek választani de ezt főleg fiatalon elég nagy butaság. Sokkal kevésbé toleráns a hibákra mint a tipikus kezdőknek ajánlott hüllők. Érzékenyek a stresszre, a környezet változásra. Nem taperolni való hüllők. Díszállatok. Ezek mellé elég költséges hobby a tartása.
2015. okt. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 jázmin010 ***** válasza:
Eléggé. Sok adafigyelést és törődést igényel, plusz mélyen bele kell nyúlnod a pénztárcádba egy kaméleon mellett. Kezdőnek az agámát ajánlom, nem stesszelnek és nagyon könnyen kézhez szoknak. Némelyikek a babusgatást is eltűrik.
2015. nov. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. De ha kifejtenéd, hogy a nehéz alatt te mire gondolsz akkor lehet hasznosabb választ tudnánk adni.
2015. nov. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a sisakos kaméleont nem nehéz, nekem volt.

Annyi, hogy meg kell venni neki a nagy terráriumot, vagy csinálni is lehet. Én fűtőlapokat és fűtőköveket használtam a terrárium melegítésére. Azon kívül volt egy Repti glo 5.0 izzó, ami adott le neki UV fényt.



A lámpát úgy kell betenni, h ne tudjon sehogy rámászni, mert nem érzi a fejével a meleget, hajlamos beledugni a fejét a lámpába, így égési sérülést kaphat. Erre figyelni kell. Se egy faágon, se a lámpa kábelén ne tudjon felmászni a lámpához.



Ha a feltételek megvannak, - jól szellőző terrárium, UV-s fény és meleg - akkor már csak etetni kell és vizet bespriccelni neki egy tálra, illetve a terrárium egyik oldalára.


Az etetése annyira nem olcsó, 1 éves kora után rengeteget eszik - tücsköt, sáskát, viaszmoly lárvát - , lisztkukacból keveset szabad csak adni mert az hizlal nem táplál. Vitaminporral kell szórni a kajáját. Nem csak kalciummal, hanem pl SERA REPTIMINERAL C-vel, hogy ne kapjon vitaminhiányt.


A lámpáját időkapcsolóra kell kötni, mert ő csak akkor kel fel ha ég a lámpa. Sötétben mindig alszik. Nem célszerű elfelejteni egyszer-egyszer felkapcsolni a lámpáját, mert összezavarodik a bioritmusa, ezért jobb ha az időkapcsoló be van állítva és az mindig pontban bekapcsol reggel, és kikapcsol este.

2015. nov. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért az előző hozzászóló irományában van rendesen logikai bukfenc. Felneveltem nem egy-két kaméleont, de ilyen, hogy fűtőlap? Minek? Fa lakó állat, melegítőlámpa, nem fűtött műkő. Sera termékei meg kb semmit nem érnek főleg nem kaméleonos körökben. Tálra vizet fújkálni? lehet de inkább az üvegre meg a növényekre, a legtöbbet meglehet tanítani fecskendőről inni. Liszt kukac tápértéke meg a nullához közelít, szerintem te a gyászbogárlárvával kevered.
2015. nov. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!