Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen hüllőt ajánlotok?

Milyen hüllőt ajánlotok?

Figyelt kérdés

Ez lenne az első hüllöm.Sok kikötésem nincs,csak annyi,hogy szeressen kézben lenni.Kígyót nem szeretnék(etetése miatt)

Eléggé megtetszett a zöld leguán,de a mérete megriasztott.

Gondoltam még a víziagámára,baziliszkuszra,kaméleonra,esetleg a szakállas agámára.Kérlek,akinek van tapasztalata ezekkel az állatokkal az írjon!Megköszönném ha leírnátok azt is,hogy mivel etetitek kedvenceiteket,és hogy mennyire nehéz őket megszelidíteni.



2015. okt. 18. 16:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Egy hüllő nem azért van, hogy a gazdája tapogassa, nyúzza. Arra léteznek kisemlősök, akiket lehet kézben tartani.

Zöld leguánt inkább ne, szobányi méretű terráriumra és sok tapasztalatra van szükség a tartásához.

Kezdőknek a szakállas agámát szokták javasolni.

2015. okt. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Kaméleont ne vedd kézbe. Nem szabad, és nem is hagyja miután felnőtt. Teknősbékát vagy agámát vegyél. A teknős harap.
2015. okt. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem kígyóm van az elején én is aggódtam hogy oda kell neki adni a cuki szaladgáló egeret de lehet fagyasztott állapotban kérni a kisállatboltvan és az enyém felengedés után megeszi
2015. okt. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem volt még hüllőm, de a leopárdgekkót egész barátságosnak mondják. Ismerősöm állatboltjában van olyan amelyik szereti a simogatást.
2015. okt. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy alapvetően nem kell kézbe venni,de olvastam,hogy egyes hüllôk kifejezetten szeretnek kézben lenni
2015. okt. 18. 17:12
 6/13 A kérdező kommentje:

Amikről azt hallottam hogy szeretnek kézben lenni:teknős,szakállas agáma,és a gekkók.

Ezekről tudnátok írni véleményt?

Víziagáma,baziliszkusz?

Kaméleonról is sok mindent írnak....

2015. okt. 18. 18:15
 7/13 anonim ***** válasza:
69%

Azért itt tegyük tisztába a dolgokat. A leírt hüllők közül egyiket se adnám olyan kezébe akinél a szelídség az egyik szempont! Miért? Kaméleon nem kezes állat, nincs szüksége rá és nem is szereti. Persze, hogy sokmindent lehet olvasni mert az Internetre válogatás nélkül írhatnak idióták. Saját tapasztalat: kolléga fia állította, hogy a kaméleonja imád kimászni a kezére és integet ha haza ér. Nah ez a valóságban úgy nézett ki, hogy a kölyök kisírta magának a kaméleont, de arra nem volt pénz, hogy lecseréljék a nevelő terráriumot.(30x30x50cm)Így a 7hónapos, farkával együtt 27cm-s kaméleon minden lehetőséget kihasznált, hogy szökni próbáljon...

Megtetszett a leguán? Az jo! Ott méterekben beszélgetnek a terrárium méretéről nem centikben. (2x1x2m).

??zöld??Vízi agáma? Csodálatosak, tenyleg. Ott is bevett szokás a nevelő terrárium, még szerencse, hogy a zöld leguán mérete elriasztott. Ezek se sokkal kisebbek ám.itt elég egy méter x félméter x méteres nevelő terrárium. Persze a végső terrárium itt is súrolja egy tisztességes gardrób szekrény méreteit aminek egy részét mesterséges tóvá alakíthatod, tisztességes akvárium szűrővel, fűtővel stb. (20cm mély az általános).

??zöld?? Baziliszkusz: nah ő már kicsit korrektebb állatok kezdő terraristának de itt is 1x1m es terráriumokról beszélhetünk.

Végül a szakálas agáma, hát ő se egy kicsi szerethető babusgatni való teremtés. Ő legalább könnyebben tartható de szintén a díszállat kategória. Vegyes táplálása van, első sorban élő rovarok, és zöldség félék alkotják a menüt.

Etetni sokmindennel lehet, sáska, tücsök, viaszmoly lárva, selyem hernyó, stb. Ezeket is helyesen kell táplálni és jól tartani, mert ha ezek rosszul vannak tartva akkor bizony az állatunknak se lesz jó.


Sokat tartanak itthon különböző hüllőket, sajnos túlnyomó többségüknek halvány fogalma sincs arról mit vállal és ezért az ő állata az életben maradásért küzd egy akkora terráriumban amiben szinte megfordulni se tud. Bocsánat ha kicsit feszültebbre sikerült a hangnem de így lehet kicsit érzékeltetni a helyzetet. Mindenek előtt ezek drága díszállatok, többségükből soha nem lesz szeretgetni való kezesbárány.

2015. okt. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 jázmin010 ***** válasza:
A szakállas agáma kitűnő választás. Az enyém három éves, mindent csak kézből eszik. Inkább a gyümölcsöket eszi, kétnaponta kap kukacot vagy valami egyéb rovart. Nagyon kezes, szeret kint lenni. Főleg, ha be van takargatva. Remélem segítettem.😊
2015. okt. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ok...Én nyilván azért tettem fel ezt a kérdést,mert tudni szerettem volna a választ.Mint említettem,még nem volt ilyen állatom,ezért kértem segítséget.Ezek szerint amiket olvastam,azok hibás információk.Szerintem ez egy teljesen normálisan feltett kérdés volt,nem értem miért kell kiakadni.

Írtam hogy tetszik a zöld leguán.Tetszenek a tulajdonságai,és a külleme.De mivel tisztában vagyok vele,hogy nem olcsó mulatság,mellesleg hatalmas helyet igényel,abszolút lemondtam róla.

Egyébként az hogy szeressen kézben lenni,csupán annyit jelent,hogy hébe-hóba kivenném a terráriumból.


Mindenesetre köszönöm a válaszokat

2015. okt. 19. 16:40
 10/13 anonim ***** válasza:

sajnos a hüllők általában nem egy olcsó állatok.kinek a felszerelése van sokba,kinek az elesége. na meg uv lámpát is sűrűn kell cserélni stb..

kézbe venni a teknőst se nagyon lehet. egyik állat sem vágyik rá,hogy kiszakítsák a megszokott közegéből és basztassák.

tessék emlőst venni ha ilyen igények vannak. egy hüllőnél a legjobb amit tehetsz,ha biztosítod neki az életteret és a feltételeket. és békén hagyod,nem stersszeled.

2015. okt. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!