Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Bántják egymást a gyíkjaim?...

Bántják egymást a gyíkjaim? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Egyedül maradt az egyik tobzosfarkú gyíkom és vettem hozzá egy nőstényt. A másik az egy kisebb termetű hím, ő pedig egy testesebb nagyobb nőstény hozzá képest. Azt hittem jól meglesznek, olvastam róluk, hogy sok gyíktól eltérően társas lények, de mikor a másik gyík volt, addig állandóan bujkált és alig evett (nem soványodott le, gondoltam ennyi kell neki). Azonban mikor hónapokra egyedül maradt, feltűnően sokat volt elől, mászkált, pancsolt, eleven volt. Mióta megvettem ezt a nőstényt, már megint állandóan el van bújva, és alig eszik. Sokszor egy héten keresztül ugyan azon a helyen van. Ma pedig tanúja voltam, hogy a nőstény ha kimászik hozzá a hím melegedni, akkor odacsíp, bántja . A hím ilyenkor furcsán elkezdett remegni és besétált egy kő alá. Attól félek komolyabban bántani fogja, vagy megöli a nőstény. Szerintetek mit csináljak? Most, hogy a nőstény lefialt, a kicsiket különvettem megerősödni, vissza akarnám rakni az anyjához, de félnék, hogy őket viszont keresztbe lenyelné. Mit tegyek szerintetek?

2016. jan. 10. 19:00
 1/1 anonim válasza:

Sztem először is a hímet rakd külön..

Olyat is lehet hogy egy terráriumban vannak és egy szúnyogháló elválsztja őket..

De arra figyelj hogy mindegyiknek ugyanannyi "élettere" legyen (melegítő, itató tál)

2016. febr. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!