Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Pézsmateknős tényleg büdöset...

Pézsmateknős tényleg büdöset "nyom ki" a kloákájából, ha veszélyt érez?

Figyelt kérdés
Ezt milyen gyakran csinálja? ha hozzászokik, hogy ki van véve, akkor is bűzölni fog? Aki tart pézsmateknőst, írja le a tapasztalatait, kérem!

2016. jan. 11. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:

nem tapasztaltam ilyet az évek során.. bár nem tesszük ki őket stressznek, de voltak már szállítva is (kocsiban) és akkor se csináltak ilyet. szerintem max akkor ha halálféleme van pl természetes helyén ha halászhálóba kerül.

de így otthon nem hiszem. ráadásul az embert, mozgást a kajához kötik így nem nagyon félnek az embertől

2016. jan. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszi :) és mennyire szeret iéd napozni? Menyi uvb-t kap? (Ma hoztam haza, utánaolvastam a tartásnak, eléggé megoszlanak a vélemények róla)
2016. jan. 11. 18:26
 3/4 anonim ***** válasza:

az uv lámpa amúgy a vízen keresztül is jó úgy tudom. mármint ha nem jön ki külön napozni, de a vízben van és éri a lámpa sugara, akkor úgy is jó.

az enyém nem nagyon jön ki a vízből. van 2 kimászója is , egy lebegő meg egy nagy kerámiából készült.

de csak megkapaszkodik bennük és a fejét dugja ki.

melegítő lámpa is ajánlott. de idővel kitapasztalod majd, hogy a tiéd mennyit jön ki.

az enyém inkább az aljzaton sétálgat.

mióta megvan 1x láttam kint teljesen a napozóján.

2016. jan. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Van melegítő és uv is neki, ma mikor hazaértem, épp napozott, de meglátott, és elmenekült a vízbe... :)
2016. jan. 14. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!