Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen fajta siklót/kigyót...

Milyen fajta siklót/kigyót ajánlotok kezdőknek?

Figyelt kérdés

Amelyik jobban birja a kézzel való babusgatást..

Melyik eszik kevesebb kisállatott



#Siklótartás
2016. jan. 13. 17:31
 1/7 anonim válasza:
Olyat, amelynek nincs méregfoga és nem tud megmarni :)
2016. jan. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Gabonasikló


Brazil/Kolumbiai szivárványos boa


Király piton


Utóbbinál az evéssel lehet probléma, gyerek korban kell a hagyományos fehéregérre szoktatni, olykor töméssel...


Összességében Ők a legegyszerűbben tarthatóak, Őket a legtöbb kereskedésben is megtalálhatod akár.

2016. jan. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

neked nem a hüllő való hanem egy macska vagy kutya... egyik se kézzel babusgatós fajta. Attól, hogy nyugodt egy királypiton még nem jelenti azt, hogy bármiféle indok lenne arra, hogy őt babusgatni kelljen!

Amit leírt az előttem lévő az nagyjából oké. Tömést hagyjuk, nem hobbistának való tevékenység.


A szempontjaid meg egyeneseb viccesek. Egyen keveset meg lehessen babusgatni? Ezek díszállatok.

2016. jan. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3mas! A Floridai halászsikló -például- értelemszerűen nem másfél hetente táplálkozik, mint az általam fentebb említettek, kik naposcsibével, vagy leginkább rágcsálók/val etethetőek... Tehát a "Melyik eszik kevesebb kisállatott" szempont egy teljesen oké szempont.

A tömésről meg annyit, hogy ha szükséges vagy csinálja a gazdi, vagy az állat elpusztul.

2016. jan. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezekből nem szeretnék vitát, de nem egy és nem két olyan állatot láttam, illetve beszéltem olyan terraristával aki kárt tett tömés közben a kígyóban. Nem egy állat belepusztult. A tömés egy utolsó utána pont egy kígyónál. iszonyatosan ritka, hogy az ténylegesen is szükséges legyen. Sokszor inkább szolgálja a tulajdonost mint az állatot. Tulaj látja,hogy evett. megnyugszik.

Sok kígyó vissza utasítja hónapokra a táplálékot, de ezért tömni? Nekem a nőstény reticem félév koplalás után nyomta le a 3 majd az 5kg-s nyulat! Eszembe se jutott közben tömni. Ez volt valamikor 2000-2001 környékén. az állat köszöni szépen mai napig él és virul.


Azt, hogy mi mennyit eszik és mit még mindig vicces szempont. Ha valaki nem akar leölt egérrel, patkánnyal, tengerimalaccal stb-vel etetni akkor az ne kezdjen bele a hüllőzés ilyen irányaiba.

2016. jan. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%
Az egyszemű kopasz kígyót melegen ajánlom. ;) (nem sértegetek csak unatkozok)
2016. jan. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ryuuzaki ***** válasza:
Nem tudom, pontosan mit értesz "kisállat" alatt, de ha nem bírod az egérrel/patkánnyal/naposcsibével etetést, NAGYON nem a kígyó való neked. Értem én, hogy menő, de sajnos ez az igazság - nem szégyen, nekem is azért nincs kígyóm, mert régebben egereim voltak, és egyszerűen nem bírnám az etetését. Ha hüllőt szeretnél, melegen tudom ajánlani kezdőknek pl. a leopárdgekkót, az Új-kaledóniai vitorlásgekkót, vagy a szakállas agámát. Ők mindhárman olyan fajok, amik kellő odafigyeléssel, türelemmel és fokozatos szoktatással teljesen kezessé tudnak válni. A leók és a szakik élő rovarokat esznek, úgyhogy ha az élőetetéssel úgy általában bajod van, inkább a vitorlásgekkót ajánlanám, ők ugyanis teljesen jól megélnek egy Repashy nevű tápon, amit porként tudsz megvenni, és csak vízben kell feloldani, és berakni a terráriumba egy kis tálkában.
2016. jan. 22. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!