Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kezdőknek melyik rágcsálófajta...

Kezdőknek melyik rágcsálófajta tenyésztése javasolt?

Figyelt kérdés
Próbálkoztam már tengerimalaccal,az első alom gyönyörű volt,de a második katasztrófa.Az első kicsi halottan született,a többi bent maradt és az anya 2 órával később meghalt vérmérgezésben:(.Szóval a tengerimalac tenyésztéstől elment a kedvem.Most 5 hobbi malackám van.Olyan fajtát szeretnék tenyészteni aminek ellátása olcsó és kezdőknek is való.

2013. aug. 3. 23:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Dzsungáriai törpehörcsög jó. Egyszerűen lehet tenyészteni, de mivel már elég sok színváltozata van, így azért érdekes is, és olcsó a tartása.
2013. aug. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:)!És a hímeket akkor külön kell tartanom?
2013. aug. 3. 23:11
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen, hacsak nem szeretnél nem kívánt szaporulatot.
2013. aug. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem úgy értem,persze hogy lányok,fiúk külön,hanem a hímeket egyesével külön tartsam,mert úgy tudom verekednek.
2013. aug. 3. 23:38
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát ennél kicsit jobban nézz utána a dolognak. :) Am szerintem még ami könnyű lehet, az az egér tenyésztés. Abból is sok színváltozat van és tarthatók közös ketrecben is. (persze nem szerint szétválogatva)
2013. aug. 4. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nagyon olvass utána a vemhesség alatti táplálásnak, mert egyes táplálékfajták túletetése (pl:cukor) a magzatok hirtelen növekedéséhez vezethet, ami ugye növeli a kockázatát, hogy beszorulnak szülés közben. :/
2013. aug. 4. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a tenyésztést hagyd a profikra, és a tapasztalt tenyészőkre, esetleg téged szaporítónak lehet nevezni. Ha akarsz is ilyet csinálni és esetleg pénzért el akarod adni,azt is jó tudnod hogy szabálysértést követsz el, így fel is lehet jelenteni. Szóval csak óvatosan!!! És ha belevágsz, előtte kérj TAPASZTALT tenyésztőtől tanácsokat, és nézz, olvass utána mindennek...
2013. aug. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Persze,mikor malacot tenyésztettem mindennek utánanéztem meg kértem tanácsokat,szóval abból profi voltam.A hörivel is így lesz.
2013. aug. 4. 13:24
 9/12 anonim ***** válasza:
Rendben! De nem ajánlom azt hogy fel tedd a netre meg ilyenek pénzért, meg kiírd valahova hogy tenyészted mert egyik ismerősöm is ezzel rácseszett... Szóval vigyázz vele, mert nem játék.
2013. aug. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Persze,köszönöm a válaszokat!
2013. aug. 4. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!