Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A kiralypitont hogyan tartsam?

A kiralypitont hogyan tartsam?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Egyik ismerosom vasarolt egy kiralypitont, gyereke nagyon fel tole, ezert ajandekba megkaptuk.

A fiam nagyon szereti nezegetni, egy nagy muanyag dobozban kaptuk, melyre egy lyuk van vagva, azon egy fembol keszult halo. Baratnom egy 40w hagyomanyos izzot tett fole, de csupan egy honapig volt nala az allat, ezert nem tudja, hogy elege az a homerseklet a kigyonak amit az az izzo biztosit szamara. A terrarium mereteit tekintve 56x39x30cm.

Azt olvastam, hogy legalabb 25fok celsius kell neki, de jo ha van egy pontja a terrariumnak ahol a homerseklet eleri a 30 fokot.

A terrariumkent funkcionalo doboz be van rendezve, csak a futest nem tudom, hogy megfelole.

Kerlek a leheto legolcsobb modszert javasoljtok! A kgyo 1 eves mult.


Koszonom a valaszaitokat!



2016. febr. 1. 23:29
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Az állataimnak szánt eleséget ennél nagyobb helyen nevelem! Szerinted?
2016. febr. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Rendben, nekem nincs anyagi keretem jelenleg új terráriumra.

Most azt szeretném, hogy a kígyó éljen. Szívem szerint eldnám, de a kisfiam miatt nem teszem!

2016. febr. 1. 23:49
 3/6 anonim válasza:

A fűtés részében sajnos nem tudok segíteni, de a terrárium tényleg elég picinek tűnik.


"Egyetlen példány esetében a terrárium minimális mérete 150 x 75 x 100 cm legyen."

[link]

2016. febr. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Értem én, hogy nincs anyagi kereted rá! De akkor ne tarts hüllőt! Drága hobbi! Gondolom a gyereket se zárnád be a mosogató alá! Az állataiddal se tedd! Ezek az állatok nagyon szívósak, máskülönben már rég a túlvilágon lenne! (lehet így is már beteg)

Vedléseivel minden oké? Eszik rendesen? Fagyasztottat elfogadja esetleg frissen leölt vagy élő? Inni iszik? Búvóhelyérő előjön?


Egy nagyon jó párhuzam! Megvenni egy amerikai 7000ccm-es tutbo dieseles Fordot nem nagy karrier! Fenn tartani... Nah az barom drága!

Egy kígyó tartása RENDES körülmények között százezer forintos tétel! Ne akard ételhordóban tartani szerencsétlent! A gyereket meg főleg ne neveld arra, hogy ez normális....

2016. febr. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekünk 15 kígyónk van,ebből 12 királypiton.Itt van egy kis segédlet hozzá.

.Egy kifejlet királypitonnak kb egy 100x50x45-ös.

A terrárium aljzatának é kókuszrostot ajánlok,de nézd meg mennyire van ledarálva,és az apróra daráltat válaszd.Nem nagy pénz,egy tégla belőle 700 Ft körül van,és 3 havonta kell cserélni.Fontos még,hogy legyen bent egy vizes tálka amiből tud inni,vagy ha akar megfürödhet benne.Kell neki búvóhely is,mert evés után és vedlés előtt szeretnek elbújni.Ilyet tudsz kisállat kereskedésben is venni,vagy neten rendelni.Nagyon fontos a fűtés és a megfelelő páratartalom.Főleg vedlés előtt.A kígyóknak a megfelelő hőmérséklet 26-28 fok,és a páratartalom 70-75%.A megfelelő hőmérsékletet valamilyen fűtőtesttel tudod elérni,én a kerámia lámpát ajánlom,és nem rossz dolog ha veszel egy fűtőlapot is,amit meg például beteszel a búvóhelye alá,és így ott mindig meleg lesz.A kerámia lámpának nem kell 24 órában égnie,mivel ezeknek a kígyóknak az eredeti környezetében is éjszakára lehűl a levegő,és erre az átmenetre szükségük van.

Nagyon fontos,hogy mire megveszed a kígyót,rendezd el a helyét,úgy hogy legyen benne friss víz,megfelelő hőmérséklet stb,mert ha betetted a terráriumba,akkor néhány napig nem szabad piszkálni egyáltalán,a terráriumot fordítsd a fal felé,hogy ne lásson mozgást.Így könnyebben megszokja az új helyét.

Átlagban 2 hetente egyszer kell etetni őket,nagyságuktól függően adj neki élelmet.A baby pitonokat napos egerekkel szokás etetni,egy felnőtt viszont már patkányt is megeszi.Kisállat kereskedésekben tartanak direkt élelemnek szánt egereket/patkányokat.Ha ott elmondod mekkora és mennyi idős a pitonod,ők is tudni fogják mekkorát adjanak.Ez sem nagy pénz.Pár száz forint.A kígyók élő vagy fagyasztott eleséget fogadnak el.Ha élőt teszel be neki,akkor fogd meg a farkánál az egeret/patkányt,nyújtsd oda a kígyó elé,és várd meg míg elkapja.Ha fagyasztottat,akkor először olvaszd ki,aztán egy csipesszel fogd meg az egeret,és mozgasd a kígyó előtt,ezzel a kígyó elhiszi,hogy él,és ráharap.Ha megtörtént az ürítés,akkor rá 2-3 napra a kígyó újra etethető.Ha vedlés előtt állnak,akkor a kígyók nem vesznek magukhoz táplálékot,mert a ilyenkor ők nem látnak jól,és ha menekülniük kellene,akkor teli hassal nem tudnak.Azt,hogy vedleni fog onnan látod majd,hogy opálos lesz a színe,és mikor visszajön az eredeti,akkor egy-két nap és megtörténik a vedlés.Ekkor nagyon fontos a fent leírt hőmérséklet és páratartalom.A páratartalmat úgy tudod biztosítani,hogy permetező készülékkel langyos vizet permetezel a terráriumba,és a talaját is meglocsolod vízzel.Sőt a kígyónak is jó,ha lefújod,mert segíti a nedvesség a vedlését.Ilyenkor jó az itatóban a víz,mert megtud benne mártózni.Mikor levedlett nézd meg,nem maradt e rajta valahol előző bőr.A szemen nagyon fontos,hogy ne maradjon,mert vakságot okozhat.

A királypiton nem igényli a kézbevételt,de nem fog tiltakozni ellene.Igazából nincs megszabva mennyit lehet kézben,de ha nem rég evett vagy épp vedlés előtt áll,akkor ne piszkáld.

2016. febr. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hálás köszönetem kedves utolsó Válaszadó! Köszönöm a kedvességed.
2016. febr. 2. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!