Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hog rendezzem be a teknősöm...

Pityu nevű kérdése:

Hog rendezzem be a teknősöm terráriumát?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy nagyobb terráriumot neki de miket tegyek bele? Sárga fülű ékszer teknősöm van, 8 éves

2016. márc. 14. 21:15
 1/3 anonim válasza:
100%
Nekem is egy ugyanilyen fajta és 7 éves tekim van. Van egy kavicsos kis kiülője (de ez is vizes), ezt szereti talán a legjobban. Van még neki néhány nagyobb kő, amolyan sziklaszirt szerű berakva, egy hatalmas korall és régebben élő növények, de azokat kihúzkodta és megette.:( nem kell amúgy túl izgulni, mert a sok csicsa ellenére az enyém a szűrő tetején alszik legszívesebben...:D
2016. márc. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne terráriumot, hanem akváriumot vegyél. A kettő között ugye alapvetően a magasság a különbség, s így a mi szempontunkból a vízmagasság vagy vízmélység. A teknőc vízi élőlény, tehát tud úszni, jó neki, ha le tud merülni és úgy úszni nem pedig csak kúszni tud.


Kifejlett teknőc révén legalább egy 120x60x60-as akvárium kéne neki, de jobb lenne egy 150x60x60-as, ha tudsz nagyobbat, az annál jobb. Megéri legalább ekkorát venni, mert akkor ezzel nem lenne már több gondod. Én mindig nagyon szoktam ajánlani az embereknek a használtat. Nem igazán éri meg újonnan venni, mivel az akvarisztikában mindig mindent csak nagyon erősen ár alatt tudsz eladni. Ha kisebb sérülések vannak rajta még az sem gond (viszont árban még jóval kedvezőbb lesz), mert veszel egy ezer forintos sziloplasztot vagy hasonlót és megtudod magad javítani. Még csak nem is sok idő. Érdemes jófogáson vagy hasonló oldalon keresgélni. Nekem egy 540 literes kijött 45000-ből, ez korrekt ár volt érte. Előtte egy sérült 160-ast vettem pár ezerért, fél óra alatt megragasztottam, még ma, egy évvel később is tökéletesen "működik".


Alapjáraton kell az aljzat neki, imádnak benne turkálni, viszont ne kavics legyen, mert hajlamosak megenni és bélzáródást tudnak okozni, ami jó eséllyel végzetes rájuk nézve. (Ezzel kapcsolatban terjed egy olyan tévhit, hogy kell az emésztésükhöz, ez nincs így!) A legjobb aljzat az az agyagmentes folyami homok. Ebben imádnak egész nap ásni és kutatni és még sokkal jobban is nézz ki, mint a kavics + a takarítás is nagyságrenddel könnyebb. Napozó szigetnek érdemes önszintező, a vízállást követő tapodókoronggal rögzíthető szigetet venni. Turtle dock néven futnak a "piacon". Emellé nem árt pár műnövény, de csak olyan, amit nem tud szétszedni és megenni. Igazi növénnyel is lehet próbálkozni, de ilyen korban már szinte csak azt eszik, szóval nehezen maradna meg bent, ezt csak táplálékként kell mindig bent tartani, dekor elemnek nem érdemes. Aztán jól jön, ha van valami búvóhelye is, ezek lehetnek kerámia félfatörzs meg hasonlók, de arra nagyon figyelj, hogy még véletlenül se tudjon beleragadni, mivel ugye levegő kell neki. Mást úgy nem igazán igényelnek, meg ugye az se jó, ha nagyon teli van pakolva, mert elveszik az úszóteret tőlük.

2016. márc. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. márc. 16. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!