Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen külső szűrőt ajánlanáto...

Milyen külső szűrőt ajánlanátok teknősök mellé,110 liter vízhez?

Figyelt kérdés

jó lenne, ha nem lenne túl hangos, illetve nem a legdrágább...

erről mi a véleményetek: [link] ?


2016. márc. 19. 12:32
 1/7 A kérdező kommentje:
emellett még szeretnék nekik új fűtőt is vásárolni, azt is tudnátok ajánlani nekem?
2016. márc. 19. 12:35
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Három dolgot jegyeznék meg.


#1, Ne az ajánlott méretet nézd, ez nem jelent semmit, főleg teknőchöz. Számunkra a pumpateljesítmény a mérvadó. A normális szűrés ott kezdődik, hogy a szűrő óránként legalább négyszer átforgatja a vizet, tehát a pumpateljesítmény legyen a víztartalom*4, 200 literhez egy 800 lph (liter per órás) kéne legalább. Illetve még a vödörméret számít, minél nagyobb, annál jobb.


#2, Eheim általában drága, viszont okkal, nagyon jó minőséget takar a név, még ipari felhasználású pumpái is vannak. Viszont mivel olcsóbb körökben szeretnék mozogni, inkább ajánlanék egy Tetra-át.


#3, Én ezt ajánlanám:

Tetra EX 800 Plus, pl innen:

[link]


Nem mondtad milyen teknőceid vannak, de mivel többesszámban vagy egészen biztos, hogy kicsi lesz felnőttkorukra a 110 liter, szóval egyszer úgy is nagyobbra kell váltani. Most csak jót teszel magaddal, ha előre gondolkodsz és nem 110-hez veszed a minimumot, hanem mondjuk az általam ajánlottat, ez jó lesz még 200 liter vízhez is, illetve ha jól bánsz vele jó sokáig jó lesz, ha még nagyobb akváriumot veszel, amiben mondjuk 400 literben tartanád a teknőcöket, akkor sem kell kidobni, hanem szimplán veszel hozzá egy másikat és remekül fog úgy is működni. Annyi dolog lenne még ezzel, hogy a szűrőanyagokat ki kell majd cserélni. Gyárilag én még nem láttam olyan szűrőt, amiben teknőc számára megfelelő anyagok lettek volna, szóval ez szerintem az összes szűrőnél így van. A Bio Filter Ball-t és az aktív szenet kéne kicserélni belőle Matrix Tropra, a többi korrekt. Aztán később ha úgy van mindent lehet fejleszteni.


Nekem is hasonló, nagyobb teljesítményű szűrőm van és észre se venni a hangját, csak ha épp arra figyelsz. Nálunk alszanak mellette, szóval tényleg nem zavaró.

2016. márc. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Fűtőszálak elég kicsi árkülönbözetben mozognak, így a jövőre gondolva szintén egy nagyobb teljesítményűt ajánlanék, ami alig kerül többe, mint a fele akkora vagy még kisebb teljesítményű társai, mondjuk ezt:


[link]


Nem fogyaszt többet, mint a kisebb társai, viszont sokkal gyorsabban felmelegíti a vizet és ha később nagyobbra váltasz, ez szintén jó lesz oda is, míg kisebb társai aligha.

2016. márc. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! :)
2016. márc. 19. 14:17
 5/7 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva sokkal nagyobb akváriumot nem tervezek nekik (rendelés előtt vagyok), mert nem fér el, és a tekik csak télen tartózkodnak bent, különben kerti tóban vannak...

a vízszint magasságán tudok majd később variálni..


110 liternél 20 cm magas vízszinttel számoltam, amit kb 50 cm-ig tudok növelni majd, így olyan 250-260 liter lesz a víz mennyisége


a napozójuk ezen felül lesz, így az nem vesz le a vízből...

2016. márc. 19. 14:33
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha felemeled 250 liter köré és csak átmeneti, akkor az nem hangzik olyan rosszul a teknőcök fajtájának ismerete nélkül sem. Viszont akkor mindenképp legalább a 800-ast ajánlom a fent leírtak végett vagy ha épp van rá kereted, akkor a TetraTec EX 1200 plus-t tudom még ajánlani. Ez utóbbi lenne igazán korrekt a 250-hez.
2016. márc. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen!


egyébként ékszerteknősökről van szó :)

2016. márc. 23. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!