Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kis teknősömet kitehetem...

Kis teknősömet kitehetem kicsit a kádba, hadd úszkáljon ott nagyobb helyen?

Figyelt kérdés
Sok minden közbejött, így eladom őt nemsokára, nem tudom most bővíteni a helyét, pedig már kéne neki, látszik is, hogy kijönne onnan. Jobban érezné magát, ha a nagy kádba tennék vizet és hagynám 1-2 órát úszkálni ott?
2016. máj. 26. 13:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha ugyanolyan hőfokú a víz mint az akváriumban és nincs a kádban semmilyen vegyszer meg szappan maradék, akkor talán.
2016. máj. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Okés, köszi.
2016. máj. 26. 13:33
 3/14 piriiiii ***** válasza:
Igen, csak figyelj rá, mert az enyém így veszett el... áttettem egy nagy lavórba és lelécelt.
2016. máj. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%

mekkora a teknős és mekkora a helye? mikor tudod eladni? ha pár héten belül,akkor szerintem hagyjad. több stressz neki,hogy kiveszed és tök új környezetbe rakod át. ráadásul ki tudja nem -e vegyszeres a kád. mi pl hipót és vízkőoldót is használunk a kád takarításnál. oké, lemosom utána,de érted.. én nem tenném a kádba.

másik megjegyzés,hogyha nem tudsz a teknőssel már foglalkozni és csak nyűg, akkor ne eladni akard..szoktam látni jófogáson,hogy 5-10 ezerért árulják az ilyen-olyan deformált páncéljú teknősüket..amikor kereskedésben 2-3 ezerért lehet venni kicsit. szóval a gazdik irreálisan sokért próbálják tovább passzolni. és csodálkoznak,hogy nem veszik meg.

szerintem tedd fel ingyen. úgy akár ma is elviszik,ha szerencséd van.

a felszerelést meg próbáld eladni külön.

2016. máj. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nekem nem nyűg az állat, csak nem tudok költeni a helyére. Nem szívesen válok meg tőle, de most veszünk épp házat, gyerek is úton van, sok mindent kell még kifizetni, így se nagyobb akváriumra, se jobb szűrőre nem futja, de kalciumot kapott, uv-zve van, tisztítva van, stb, csak épp pénz nincs a továbbiakhoz most.

Bár nem értem, miért kell megmagyaráznom ezeket...

2016. máj. 26. 13:52
 6/14 anonim ***** válasza:
55%
csak mondtam,hogy nem fogod tudni eladni,ha a bolti árnál drágábban kínálod. tipp volt, nem bántásból írtam.több teknős vár új gazdára, mint ahány ember akarna teknőst venni.
2016. máj. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%

Miért vetted meg, ha tudtad, hogy ez lesz? Mert gondolom tisztában voltál vele, hogy egy jól tartott teknőc 50 évig is elél, jó eséllyel tovább, mint Ti. Valószínűleg azt is tudtad, hogy majd költözöl és gyereket is vállalni fogsz. Ezek tudatában megvenni, mert divatos meg jól nézz ki kimondhatatlanul nagy felelőtlenség. Ha meg ezekkel nem voltál tisztában és úgy vetted meg, akkor az még az előzőnél is nagyobb felelőtlenség. Se így, se úgy nem jó. Ezt kérlek ne vedd bántásnak, de az a kis teknőc is egy élőlény, nem ő akart odamenni, de most neki kell szenvednie és eltűrnie az ember felelőtlenségét. Ez nagyon nem igazságos így.


Menj el facebook-ra a Teknőstartók csoportjába. Sok kertes, kerti tóval rendelkező ember van, aki képes befogadni egy teknőcöt még. Már így is a nagyon sokadik befogadás után. Pénzért senki sem fogja elvinni. Ha szerencséd van, akkor lesz aki vállalja, hogy elmegy érte és ennyi, de többet ne igen várj. A felszerelést meg ellehet vaterázni vagy jófogásozni, de a teknőccel ne próbálkozz, fölösleges lesz. Annyival tartozol neki, hogy tisztességes és jó otthont keríts neki.

2016. máj. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ja és igen, a kádat is felejtsd el. Teljesen kizárt, hogy megfelelő mértékben vegyszermentesíteni tudod a kádat. Valószínűleg okoznál neki egy fertőzést, bőrbetegséget vagy a szemét tennéd tönkre. Egyébként engem is érdekelne, hogy mekkora helyen van.
2016. máj. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Mint említettem, nem tartozok senkinek sem magyarázattal, de csak neked egyszer leírom, ha megnyugtatja a pici lelkededet, -ha már így letámadsz, KEDVES idegen-, hogy még azelőtt vettem a teknőst, hogy jött volna a gyerek, de ha már gyerek lesz, házat is veszünk, és ha tudom, hogy ez lesz, nyilván nem veszem meg, de egy teknős miatt nem fogok a gyerekemnek nélkülözni, ez vagy az, nekem így alakult, pont. Na és nem is tudom, hogy mi is lenne jobb a tekinek: odaadni valakinek, aki gondoskodik róla, és rendesen eltartja, ahogy eddig én, vagy hagyom, hogy szenvedjen egy számára már kis méretű akváriumban... bár így végülis új szűrő nem kéne... Remélem érzed a különbséget, mert ha nem foglalkoztatna a sorsa, leszarnám, hogy érzi magát, és hagynám leépülni, elpusztulni. Mellesleg jövő hét után viszik el pont egy kis kertitavas házhoz, már rég le van beszélve az illetővel, sőt az is, hogy ha már elrendeződött minden, hozhatok el tőle később egy másik teknőst (terveim szerint felnőttet). Szóval a "felelőtlen állattartó" címet kikérném... Van egy egészséges, lassan 3 éves párduckaméleonon is, akinek mindene megvan már, így őt természetesen nem fogom másnak adni semmiképp, a teknőstől sem szívesen válok meg, csak az ő érdekét nézve teszem meg.

Remélem, elég kielégítő ez számodra, a jövőben kérlek, kímélj meg inkább a hozzászólástól, köszönöm!

2016. máj. 26. 17:45
 10/14 anonim ***** válasza:
34%
Ja, szóval nő létedre eddig nem terveztél gyereket, illetve albérletben akartál meghalni, ugye? Hagyjuk is, csak felcsesznek a magadfajták. A magadfajta valamik miatt mondják, hogy az emberiség a Föld rákos fertőzése. A gyermekednek ugyanazt az elbánásmódot kívánom, mint amilyen a teknőcé volt. Nézz magadba, hogy ezzel egyetértesz-e, mert lefogadnom, hogy nem és bár nekünk hazudhatsz, magadnak nem. És ne kérjél ki magadnak semmit, mert nincs hozzá jogod. Lefogadom, ha most kikérdezném, hogy mi kell a megfelelő tartáshoz elhasalnál rajta. Mert nagyon nem csak uv-ban meg a szűrőben merül ki... Undorodom a magadfajta nagyképű valamiktől, visszataszítóak vagytok... Szánalmas, hogy felnőtt embereket kell folyton nevelni próbálnom, mert a felmenőitek konkrétan sz.ar munkát végeztek ebben.
2016. máj. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!