Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Teknős akváriumában kis...

Teknős akváriumában kis fekete férgek, nem tudom mik lehetnek de meg kell halniuk. Valami ötlet? Nagyon féltem a teknősömet

Figyelt kérdés
sziasztok :) van egy négy éves pézsmateknősöm és kb. 2 héttel ezelőtt az anyukám hazaállított a Balatonról egy jószerencse kagylóval hogy jól fog mutatni az akváriumban .. utána néztem több oldalon, leírták hogy egy ''bevándorló'' kagyló ami klónozza magát, tartható akváriumban é ha tehetjük inkább a szabadból fogjuk be stb.. pár napig egy ki edényben volt amit a teki vizével é aljzatával töltöttem fel, semmi probléma nem volt betettem az akváriumba, de pár nap után szerencsétlenségére Ödi pont úgy lépett rá hogy bekapta a lábujj körmét, de mivel nem volt szívem bántani a kagylót áttettem egy kis akváriumba. viszont néhány napra rá ki fekete férgek jelentek meg a víz tetején a sarokban özvegyülve ezért ijedtségemben egy harmadik akváriumot új aljzattal, gondosan áttörölt melegítővel kialakítottam hogy megnézzem van-e Ödi akváriumába is és most hogy 2napja át lett téve, bebizonyosodott hogy a nagy akváriumba is jelen vannak :/ valakinek valami ötlete ? :/

2015. szept. 1. 13:57
 1/3 anonim ***** válasza:
A kagyló nem volt jó ötlet, de nem biztos hogy vétkes benne. Fogalmam sincs mik lehetnek ezek a férgek, de az is lehet, hogy Ödi székletéből... Hallal eteted? Nagyon nagyon ritkán, lehetnek férgek a halakban, de ez tényleg elhanyagolható esély. Én a te helyedben kitisztítanám és kifertőtleníteném a teki akváját, kifőzném a köveket és mindent ami benne van. A szűrője szivacsát kicserélném és figyelném tovább. Egy négy éves pézsma tekinek elég jó az ellenálló képessége, szerintem nem lesz semmi baja. Esetleg kérdezz meg egy állatorvost.
2015. szept. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ :))
2015. szept. 5. 16:46
 3/3 A kérdező kommentje:
igen, gyakran kap halat de eddig semmi probléma nem volt vele :/
2015. szept. 5. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!