Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Hüllők

A kérdés

Teknős akváriumában kis fekete férgek, nem tudom mik lehetnek de meg kell halniuk. Valami ötlet? Nagyon féltem a teknősömet

sziasztok :) van egy négy éves pézsmateknősöm és kb. 2 héttel ezelőtt az anyukám hazaállított a Balatonról egy jószerencse kagylóval hogy jól fog mutatni az akváriumban .. utána néztem több oldalon, leírták hogy egy ''bevándorló'' kagyló ami klónozza magát, tartható akváriumban é ha tehetjük inkább a szabadból fogjuk be stb.. pár napig egy ki edényben volt amit a teki vizével é aljzatával töltöttem fel, semmi probléma nem volt betettem az akváriumba, de pár nap után szerencsétlenségére Ödi pont úgy lépett rá hogy bekapta a lábujj körmét, de mivel nem volt szívem bántani a kagylót áttettem egy kis akváriumba. viszont néhány napra rá ki fekete férgek jelentek meg a víz tetején a sarokban özvegyülve ezért ijedtségemben egy harmadik akváriumot új aljzattal, gondosan áttörölt melegítővel kialakítottam hogy megnézzem van-e Ödi akváriumába is és most hogy 2napja át lett téve, bebizonyosodott hogy a nagy akváriumba is jelen vannak :/ valakinek valami ötlete ? :/

Keress kérdéseket hasonló témákban: teknősbéka, féreg, akvárium, kagyló

2015. szept. 1. 13:57  Privát üzenet  

A válasz
A kagyló nem volt jó ötlet, de nem biztos hogy vétkes benne. Fogalmam sincs mik lehetnek ezek a férgek, de az is lehet, hogy Ödi székletéből... Hallal eteted? Nagyon nagyon ritkán, lehetnek férgek a halakban, de ez tényleg elhanyagolható esély. Én a te helyedben kitisztítanám és kifertőtleníteném a teki akváját, kifőzném a köveket és mindent ami benne van. A szűrője szivacsát kicserélném és figyelném tovább. Egy négy éves pézsma tekinek elég jó az ellenálló képessége, szerintem nem lesz semmi baja. Esetleg kérdezz meg egy állatorvost.

A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont 2015. szept. 2. 15:35 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a választ :))

# 2/3Időpont 2015. szept. 5. 16:46 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

igen, gyakran kap halat de eddig semmi probléma nem volt vele :/

# 3/3Időpont 2015. szept. 5. 16:48 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Fekete kis kandúrnak név? Tipp? Ötlet?
Fekete fiú mopsz kiskutyának tudnátok nevet mondani?
Szeretném a kutyámat ivartalanítattni. Jó ötlet?
Ütős jelmez-ötletek, amiben lehet lovagolni?
A kertünkben láttam egy veréb nagyságú énekes madarat fekete búbbal a fején. Sehol sem találok ilyet a neten. Valami ötlet, h mi lehet az?
Samsung lézernyomtató csak fekete oldalakat nyomtat. Az egész lapot feketére festi. Valami hiba lehet a szelén hengerrel? Valami ötlet? Új toner vásárlással lehet csak megoldani? :/

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Hüllők rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!