Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kaptam egy teknőst kb 1 éves...

Kaptam egy teknőst kb 1 éves és nem eszi meg a halat se fagyasztva se szárítva, mit adjak neki illetve miért nem eszi meg?

Figyelt kérdés
2016. jún. 3. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Milyen fajú a teknős és honnan van? Mást eszik? Amúgy ez előfordul, hogy ha új helyre kerülnek, akkor egy pár napig nem esznek, amíg nem szokják meg a helyüket. De ha valaki mástól kaptad, akkor az is lehet, hogy korábban csak mindenféle vacakkal etették és az életében nem látott még halat és nem szívesen kóstolja meg az új táplálékot.

2016. jún. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mióta van nálad? Legyél türelmes, pár nap után biztosan enni fog.

Fagyasztott hallal kínáld,az teljesen jó. Rakhatsz be az akváriumába vízi csigákat is meg növényeket is.

Érdemes megkérdezni,hogy az előző helyén mivel etették?Biztos kell egy kis idő mire megszokja az új kajákat.

2016. jún. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ékszerteknősöd van neked is ?Vagy milyen fajta?
2016. jún. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Vanda 22 válasza:
100%
Nekem 5-6 éve van két ékszerteknősöm, én is adok nekik halat, de van amikor szárított kisrákot, vitamint, szíverősítő táplálékot.ezt minden állatpatikaába megtalálod. De Szerintem kell egy kis idő mire megszokja az új lakóhelyét. érdemes megkérdezni hogy mit evett régebben amikor még nem nálad volt.
2016. jún. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Próbáld meg kiolvasztani a halat mielőtt oda adod neki. :)


A teknősök elég strapabíró állatok, ha 3 hétig nem eszik akkor sem lesz neki semmi baja (persze ha már előtte 3 hónapja nem evett akkor lesz). Így ha 2 hét után sem hajlandó enni érdemes elvinni állatorvoshoz. Sokat nem fog tudni kezdeni vele, de ad neki egy vitamin meg esetleg egy antibiotikum injekciót, és ettől általában megjön az étvágyuk.


És igen, simán lehet, hogy korábban csak teknősműzlit, parizert meg egyéb nem éppen teknőskajákat evett, így nem ismeri a halat.


Meg még az is lehet, hogy szárazföldi teknős, és alma-répa-saláta stb. kell neki :)

2016. jún. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!