Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyulamnak (6 hetes) fonnyasz...

A nyulamnak (6 hetes) fonnyasztva vagy szárítva adjak répát? Ha szárítva akkor hogy szárítsam ki teljesen?

Figyelt kérdés

2015. júl. 15. 17:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
Friss, nyers állapotban miért nem jó ? A természetben is így fogyasztják !!
2015. júl. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
14%
Én frissen adtam nekik, máshogy nem is ették meg.
2015. júl. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
6 hetesen sehogy ne adj répát, csak szénát és tápot. Zöldséget 3hónapos kora után kaphat, fokozatosan bevezetve, de akkor is csak keti 1-2 alkalommal néhány vékony szeletet.
2015. júl. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
21%

Ne fonnyasztva és ne szárítva add, hanem friss állapotban, lehetőleg a zöldjével együtt! Az utolsónak nincs igaza, az egy tévhit, hogy a kisnyuszik nem ehetnek zöldeket. Nyugodtan adj neki, nem fog ártani, ellenben a bolti száraz tápokkal.

A fiókák 15 napos koruk körül kezdik megkóstolni a felnőttek táplálékát (meg minden mást is) és 20 napos koruk körül már kimondottan sok szilárd ételt esznek. Szilárd étel alatt persze a zöldeket értem, mint a sima fű, gyermekláncfű, lóhere, tyúkhúr, répa stb. és nem a bolti tápot, habár azt is ehetne már, de nem túl egészséges (se a kicsiknek, se a felnőtt állatoknak).

2015. júl. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, kiegészíteném magamat. Az előttem szólónak annyiban igaza van, hogy az új táplálékot fokozatosan bevezetve érdemes adni, hogy elkerüljük az emésztési problémákat. Eddig mit evett a nyuszi?


Ez nem igazán lényeges a kérdés szempontjából, csak érdekelne. Hogy-hogy 6 hetesen már nálad van? Valaki ilyen korán odaadta, nálad született vagy találtátok?

2015. júl. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
6 hetes nyuszi SEMMILYEN formában nem ehet zöldségeket.
2015. júl. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Dehogynem ehet! Miért ne ehetne? Áruld el, ha azt nem, akkor mit ehet? Mert a bolti tápok, na azok károsak, nem a (kezeletlen) zöldek (nem feltétlenül zöldség, inkább fűfélék, levelek)! Természetesen ebben a korban még szopna is, de már szilárdat is eszik. Mint mondtam kb. 15 napos korukban kezdenek mást is enni.

Különben a vadonban is zöldeket esznek már ennyi idősen. Ez a normális. Ma annyira túlzásba vittek már minden a nyulak táplálásával kapcsolatban. Egy példa az ezerből: az almamag mérgező. A benne lévő kéksav valóban az, de ahhoz, hogy káros legyen a nyúlnak, irreális mennyiségű magra lenne szüksége. Szóval ha maggal együtt eszi meg az almát, semmi baja nem lesz, csak akkor, ha egy nagy zsák almamagot szórsz elé.

Nálam mivel a kicsik az anyjukkal együtt vannak, 15 napos koruk körül elkezdik kóstolgatni a felnőtt táplálékot, majd egyre többet enni belőle. Soha egyiknek sem volt baja, egészséges felnőtt nyuszik, még hasmenésük sem volt soha vagy bármi egyéb problémájuk.

[link]

[link]

Az sem hiszem, hogy a véletlennek köszönhető, hogy a már sajnos elpusztult 2 nyuszim több, mint 10 évet élt. Az egyik 11 a másik 12 évet! A helyes tartásmódon nagyon sok múlik!

2015. júl. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvosi egyetemen dolgozom, 3 hónapos koruk előtt nem elég fejlett a belrendszeruk a zöldségek, gyümölcsök megemesztesehez. Rengeteg nyuszi hal meg emiatt.


Meg hát tisztázni kellene, hogy itt hobbinyuszikrol van szó, akiknél nem az a cél, hogy fél éves korukban vaghatoak legyenek, hanem hogy 10-12 éves korukig egészségesen éljenek.


A hazinyulak és a torpenyulak emesztese más, a törpék sokkal érzékenyebbek.

2015. júl. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%

Már bocs, de az állatorvosi egyetem nem sokat jelent. Az állatorvosok többségének nem sok fogalma van a nyulakról. Nekem már mondtak "nyúlszakértők" olyanokat, hogy a hajam égnek állt. Volt, aki megpróbált meggyőzni, hogy a krumpli jót tesz nekik, volt, aki azt magyarázta, a friss zöld növények mennyire károsak nekik...

Hidd el, tisztában vagyok a nyulak emésztésével. Jobban, mint hinnéd.

Természetesen én is hobbinyulakról beszélek.

Egyébként honnan vetted, hogy most törpenyúlról van szó? Az nem derült ki a kérdésből. Bár a kérdés szempontjából igazából nem is lényeg.

Az én nyulaim is hosszúéletűek és egészségesek, régóta foglalkozom velük, volt törpe, óriás és közepes nyulam is, nem mintha a méretük sokat számítana. Egyetlen öröklött fogproblémától eltekintve soha egyiknek sem volt semmi baja.

Megkérdezhetem, neked van-e nyulaid? Mióta?

Amúgy még mindig nem írtad, ha nem zöldeket (elsősorban nem zöldségekre, gyümölcsökre gondolok, hanem egyéb fűfélékre, növényekre), akkor mit ajánlasz a 6 hetes nyúlnak? Ugye nem bolti tápot, ami 10x olyan nehezen emészthető és egészségtelen is?

2015. júl. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A nyuszi 6-7 hetes mivel Június 1.-jén született, tenyésztőtől vettük. Ő azt mondta hogy frissen ne adjunk neki 3-4 hónapos koráig semmit. Egy holland törpe nyusziról van szó egyébként. Viszont a tenyésztő mondta hogy TÁPOT (boltit, mert Megmondom a hobbi nyulak azt kapnak. MINDEGYIK. Legalábbis a tenyésztőnél). Meg állandóan szénát (házi) és vizet kap.


Köszönöm a válaszokat! De inkább ezekkel megvárom a 3 hónapos kort. :)

2015. júl. 17. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!