Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan kell tartani égszer...

Bálint20003 kérdése:

Hogyan kell tartani égszer teknőst?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy égszer teknőst viszont nem tudom, hogy mekkora terrárium kell neki meg mennyit kell neki adni stb. Ha valaki tud segíteni azt megköszönném :)
2016. jún. 15. 18:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

nekem nagyon sok állatom van. hüllők,rágcsálók,madarak,emlősök. kereskedésből tápot/eleséget/felszerelést veszek. élő állatot sosem vennék. borzalmasan rosszul tartják.

a teknősök esetén pl olyan fajokat raknak össze amiknek tök más az igényük. kajának száraz tápot kapnak,hiába van tele a fagyasztó minden jóval..

de más téren még rosszabb a helyzet. a rágcsálókat rendszeresen együtt tartják, leszarva azt,hogy nemek szerint szét kéne őket válogatni mivel nagyon szaporák.. és így nagyon gyakran megesik,hogy vemhes állatot adnak el.(Aki amúgy a vemhességhez is fiatal lenne még). a megszülető alom meg többszörösen beltenyészett már.. borzalmas.. vannak ismerőseim akik kereskedésből vettek rágcsálót..ha szerencséjük volt és nem volt vemhes amikor hazavitték,akkor sem élt sokáig,kivétel nélkül mindegyik ott vásárolt állat daganatos lett. vajon mitől?...és tényleg nagyon rosszul tartják őket.. eltérő igényű állatokat raknak össze. pl nyúl simán együtt van deguval meg tengerimalaccal.. no comment..

és simán beveszik a felelőtlen szaporítók almait.. úgyhogy nem hiszem,hogy annyira kéne védni a kereskedőket. a lehető legrosszabbul tartják az állatokat . egyáltalán nem értenek hozzá, nem tudják,hogy mi mit eszik, minek milyen igényei vannak.

egyébként nemrég voltam Pesten interjún egy állatkereskedésben.. eléggé népszerű boltról van szó. és annyi volt a feltételük,hogy 1 állatfajhoz értsen az alkalmazott. 1 fajhoz.. és az lehetett kutya/macska is. a kisebb emlősökhöz sem kell érteni, nemhogy a teknősökhöz..úgyhogy tényleg ne oda menjen tájékozódni az ember, mert sok okos dolgot nem fog hallani/látni a felelős állattartásról.

2016. jún. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
és még ha tegyük fel ért is hozzá,akkor sem mondja meg az igazat,hanem arra megy,hogy minél több pénzt elkölts a boltban.
2016. jún. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Nagy Nóra 88 ***** válasza:
Jó, nem vitatkozom, vannak ilyen helyek is, de nem kell rásütni mindegyikre...az általad leírt helyeken soha nem dolgoznék...
2016. jún. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat :D az égszert meg direkt írtam de látom páran nem vették az adást :D
2016. jún. 29. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!