Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kígyónak utólag tenyészeti lap?

Kígyónak utólag tenyészeti lap?

Figyelt kérdés
EU-s tagállamba utazom és vinném a kígyóm is. Fölhívtam a Nébih-et azt mondták tenyészeti lap kell róla, hogy nem természetből kiragadott illetve, hogy legálisan vásárolt. Következő a problémám. Én egy civil embertől vettem aki előtte egy barátjától vette akinél született és nincs tenyészeti papír, viszont a fajtájával teljes pontossággal tisztában vagyok. Honnét tudok ilyen tenyészeti lapot kérni/töltetni? Interneten sehol nem találtam formanyomtatványt, ismerős lenne akinél van ugyan ilyen faj kígyó pár és tudnánk tölteni a papírt.

2016. júl. 6. 16:01
1 2
 1/16 Liki István ***** válasza:
Letöltessz egy háromnyelvű származási igazolást és az előző tulajdonossal kitöltteted a visszamenőleges dátummal!Bár ezt akkor kellett volna kérni,amikor megkaptad.Senkinek nem kerül semmibe!
2016. júl. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Liki István ***** válasza:
Bocs!Az előbb nem írtam.Származási igazolásnak hívják,nem tenyészeti lapnak!
2016. júl. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ilyet honnét tudok letölteni? Nem nagyon találtam interneten, csak egy "Tenyésztői bizonylat"-ot de arra kell tenyésztői kódszám meg ilyenek, akitől vettem pedig nem tenyésztő csak házi állatként volt neki és eladta.
2016. júl. 6. 16:38
 4/16 Platypus ***** válasza:
Ha jól értem, CITES papír kéne neked, mert a kígyód veszélyeztetett a természetes élőhelyén. Ezt a papírt csak és kizárólag a tenyésztő tudja kiállítani, és több éves, totálisan azonosíthatatlan állatnál kétlem, hogy erre bármiféle lehetőség is lenne utólag.
2016. júl. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem, nem CITES papír. Cites papír csak a természetből kiragadott kígyóknak kell. Nekem egy szimpla faj és legális vásárlást igazoló származási/tenyésztői lap kell.
2016. júl. 6. 17:04
 6/16 anonim ***** válasza:
CITES a tenyésztett állatoknak kell, épp ez igazolja, hogy nem vadon fogott állatról van szó. Milyen fajba tartozik a kígyó? Mert pl. a gabonasikló nem igényel ilyen papírt.
2016. júl. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Liki István ***** válasza:

Na figyelj!Beírod google-ba ezt:Igazolás Documentary evidence

Az első,amit kiad az egy kétoldalú pdf.Ezt kinyomtatod és ezt kell kitölteni.A fajta latin megnevezését kell beírni.A hozzá tartozó kód azt hiszem a második oldalon van.

2016. júl. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Eredetkódot nem találom :s
2016. júl. 6. 17:32
 9/16 A kérdező kommentje:
Jaaj bocsánat, megvan ! :) Köszönöm szépen, ment a zöld
2016. júl. 6. 17:35
 10/16 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés.

Ugye bár úgymond ismeretlen a származási helye, ami az U eredetkód, ezt indokolni kell miért ismeretlen. Ha az U kód van beírva akkor kiléphetek vele Eu-s tagállamba?

2016. júl. 6. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!