Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyus törzskönyv utólag is...

Cintikebabby kérdése:

Kutyus törzskönyv utólag is kiváltható?

Figyelt kérdés
Sziasztok van egy 5 honapos fajta tiszta kiskutyám tenyesztötöl torzskönyv nelkul kértük a picit de megbántuk mert kiállitásra akarjuk hordani olyan szép kutyus lett! Mi nagyon messze németországba vettük a törzskönyv miatt visszs kell vinni oda a kutyust? Vsgy ez hogy működik? Én is kérhetem neki magyarországon?
2016. máj. 20. 10:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Tenyésztőnek kell kikérni és majd elküldi nektek.

Ti nem tudjátok intézni, mert a tenyésztőnél vannak a szülők adatai, törzskönyvei, kennel név...stb.

2016. máj. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Csak akkor fog menni, ha a tenyésztő törzskönyveztette a kutyát, csak nektek nem adta oda a papírt, mert hobbi célra vettétek, feltehetően jóval olcsóbban. Ha meg tudjátok vele beszélni, hogy milyen feltételekkel adná oda a papírt is, akkor van rá esély. Ha eleve nem is törzskönyveztette a kutyát, akkor utólag már nincs rá mód.
2016. máj. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Csak tenyésztő intézheti a törzskönyvet.

Nem értem, miért nem kértétek eleve.

Szóval, fel kell venni a kapcsolatot a tenyésztővel, hogy küldje el a törzskönyvet, ha van egyáltalán.

Ha eleve nem törzskönyveztette a kutyát, akkor már mindegy.

Legközelebb ne essetek ilyen hibába.

2016. máj. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2-es: Nem a torzskonyv miatt kerul "joval olcsobba" a kutya (sot hosszutavon meg merem kockaztatni meg dragabb is lehet), mert az kb 5-10 forint korul van. Lehet ha nem felel meg a standardnak akkor olcsobban adjak, de ott is van torzskonyv.


Kerdezo: lelevelezitek, ha van torzskonyve a kutyanak akkor elkuldik neked (nekunk is igy volt). Mondjuk nem ertem miert kered torzskonyv nelkul nem egy nagy osszeg azok utan, h veszel egy fajtiszta joszagot elutazol erte a messzire es akkor ezek utan egy kb 20 euros tetel megterhelo.

2016. máj. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
# 4-es, tisztában vagyok ezekkel, bár németországban nem forint a fizetőeszköz... És simán lehet, hogy a német tenyésztő fiókjában ott van a származási lap, csak mivel hobbi kutyának adta el, ezért a papírt nem adta oda hozzá. Az pedig, hogy emiatt esetleg olcsóbban adta-e, vagy ugyanannyiért mint amennyiért papírral együtt adta volna, egyedül az ő döntésén múlik.
2016. máj. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5#: Hja ha elolvastad a masodik felet a kommentemnek, akkor latod kb mennyibe fajhat egy Torzskonyv (maga a papir es Euroban) es ahhoz kepest egy fajtatiszta kutya ara toronymagas. Aztan azt is irtam, hogy lehet nala a lap le lehet levelezni mivel mi is igy csinaltuk (kb 2 hetes kesessel kuldtek utanunk a torzskonyvet). De ugye ehhez lehet el kene olvasni a 2 mondatos kommentem. A kutya ara nem a torzskonyvtol fugg, hanem attol milyen maga a kutya. Ha a standardnak megfelelelo kialitasi kutya az ara az egekben, ha munka kutya annak is megkerik az arat, ha csak hobbi kutya standardnak nem megfeleloen (pl. hianyzik 2 foga ilyesmi nem jo a szinvarians pl.: Shibanal a cream(feher) nem standard nem is lehet vele versenyezni) pl. kotelezo szerzodesbe foglalt ivartalanitassal az jocskan csokkenti az arat (igy nem leszelkonkurenciaja a tenyesztonek pl.).


Mondom ezekhez kepest a papir nem tetel, ez egy felrevezetes a szaporitok reszerol, ezzel magyarazzak, hogy a kutyajuk ellenorizhetetlen forrasbol van es VALOSZINU nem fajta tiszta, hanem "valamilyen" jellegu keverek. Hozzateszem normalis tenyeszto nem ad ki kutyat a kezei kozul torzskonyv nelkul, ez nalunk nem opcionalis.


Kerdezo: Te nem valthatsz ki neki torzskonyvet sem itthon sem abban az orszagban ahol vasaroltad, ha van torzskonyv azt a tenyeszto tudja neked intezni es elkuldi neked levelben. Ha nincs akkor sanszos, hogy a kutyad csak fajtajellegu es sosem fogsz vele versenyezni komoly versenyeken (pl. CACIB), de erhetsz el sikereket keverekkutya szepsegversenyeken (szokott lenni ilyen hobbi kutya szepsegverseny).

2016. máj. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A tenyésztő tudja csak kiváltani. Azt hogy szép lett, ti gondoljátok vagy mondtak?
2016. máj. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem csak mi gondoljuk hogy szép...a törzskönyvet már küldik is postán németböl
2016. máj. 24. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!