Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Egy ismerősnél láttuk hogy...

Egy ismerősnél láttuk hogy egy ékszerteknős tojik egy lyukba és nagyon megtetszett és elvittem három tojást itthonra és el ástam 10 centire TÖBB LENT?

Figyelt kérdés
Na szóval elástam három ékszerteknős tojást itthonra 10 centire és abból nem lesz baj hogy kiástam és itthon elástam? Mennyi idő amíg kikelnek?mennyi esélye van hogy kikeljenek?ha nem kapnának meleget kint a föld alatt nem baj?
2016. júl. 12. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Nem hülye a teknős. Olyan helyre teszi a tojásokat ahol jó nekik. A tiéid max. elpusztulni fognak. Gratulálok!
2016. júl. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
Neked mennyi eszed van?
2016. júl. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

baj, ha nem kapnak meleget, illetve az is baj, ha megfordítod őket. ha már egyszer lerakta a nőstény, akkor figyelni kell, hogy ha át is helyezed a tojásokat, ugyanúgy tedd le őket, ahogy találtad.

Nem azt mondom, hogy lehetetlen, hogy kikeljenek, de azért ne tartsd vissza a lélegzeted addig :)

Ha esetleg vannak még az ismerősödnél tojások, és azok kikelnek, kérj inkább a kicsikből. HA a felnőtt teknősnek tudsz megfelelő körülményeket biztosítani, mert tényleg kicsi meg cuki, de nagy lesz elég hamar, és egy 100x 50 cm-nél kisebb helyen csak kínlódik szerencsétlen.

2016. júl. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igazából így, hogy utána sem néztél, nagyon- nagyon -nagyon kicsi az esélye. Ha majd megnőnek 40 cm- re akkor meg mi lessz? A teknőstartásnak nagyon utána kell járni, és irtó sokba kerül később.
2016. júl. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1. Nem biztos, hogy megtermékenyített tojások voltak.

2. Talán ott sem keltek volna ki, ahová eredetileg rakta őket. Ha nem tud elmenni helyet keresni, akkor oda tojik, ami van. De az nem biztos, hogy alkalmas hely a kikelésre.

3. A kiásás, mozgatás, elvitel során sérülhettek.

4. Homokba kell elásni, és nem mindegy, milyen mélyre. Ha nincs napfény és meleg, akkor UVB lámpával szokták melegíteni.


Szóval kb 1% esélyed van, hogy kikel. És ha így történik, mit csinálsz vele? Egy pici teki nagyon sérülékeny, megfelelő felszerelés, vízhőmérséklet kell neki, különben megfázik és meghal. Ha viszont túléli, akkor vehetsz neki 100 ezres nagyságrendért akvaterráriumot, amiben felnőttként is ellakhat a következő 50 évben.

2016. júl. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!