Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi baja a Teknősömnek?

Mi baja a Teknősömnek?

Figyelt kérdés

A Teknősöm még fiatal, de a problémái:

- keveset eszik

- az egyik szeme duzzadt, a másikat viszont nem nyitja ki

- nem igazán aktív.


Mi lenne erre az ideális megoldás?



2016. júl. 27. 21:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az hogy elviszed állatorvoshoz minél előbb.Valószínűleg szemproblémái vannak.Mivel beteg ezért nem aktív, és étvágytalan.Jobbulást neki!
2016. júl. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az állatorvoshoz való átvitele szerintem az állatnak is problémás, a stressz miatt elpusztulna.


Lehet az állatorvosi rendelőbe az állat nélkül bemenni és a dokival megbeszélni, hogy mi a probléma?

2016. júl. 27. 22:18
 3/11 anonim ***** válasza:

Kihívhatod házhoz is a dokit, kiszállasi költség fejében.

Az, hogy beteszed egy dobozba, elviszed a dokihoz, és hazajössz, ez az egy órás procedúra marhára nem fog halált okozó stresszt kiváltani, ez csak kifogás.

Látatlanban meg a legprofibb orvos sem tud diagnosztizálni, így marad az első kettő választási lehetőség. De ha annyira biztosra akarsz menni, ne ránk laikusokra hallgass, hnap hívd fel az állatworvost telefonon, hogy mit ajánl.

Jobbulást a tekinek

2016. júl. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 nemjuteszembesemmi49 ***** válasza:
Valószínűleg elkéne vinni orvoshoz, vagy megkérdezheted az állatkereskedőt is, ezek eddig csak tanácsok. De gondolj bele a teknős egy 250 millió éves faj, növesztett magának egy páncélt a túlélés érdekében, szerintem nem lehet egy halálbaj. De azért várd meg a következő választ lehet hogy lesz jobb is.
2016. júl. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg A-vitamin hiánya van. Nem megfelelő táplálás miatt alakul ki.

Milyen teknős? a páncélja nem puha?


Valóban el kellene vinni hüllőkhöz is értő állatorvoshoz. Ő adhat neki szemkenőcsöt, ajánlhat vitaminkészítményt, illetve, ha már ilyen rossz állapotban van az állat, valószínűleg A-vitamin injekciót is fog neki adni.


Mindemellett nem vagyok állatorvos, és nem is lehet így neten keresztül diagnosztizálni egy állatot. Nekem volt hasonló tüneteket mutató teknősöm, aminek A-vitamin hiánya volt, de ezt az orvos állapította meg, és ő is kezelte.


Ha fontos neked az állat, vidd el az orvoshoz.

2016. júl. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe ezt:

[link]

Ha lejjebb görgetsz, ott van, hogy Duzzadt szemhélyak: "az állat nem tudja a szemét kinyitni. Ez a betegség többnyire étvágytalansággal, eleségvisszautasítással és fogyással együtt lép fel." stb.

2016. júl. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

jó lenne tudni,hogy pontosan mivel eteted(milyen gyakran), milyen a szűrés, milyen lámpáid vannak stb.

a teknősök nagyon szívós állatok, évtizedekig elvannak egészségesen, nem kell orvoshoz vinni őket. ha betegek,akkor általában tartási hiba miatt. írod,hogy még kicsi is a teknős, ilyenkor még érzékenyebbek, meg lehet most szabadult a kereskedésből stb.. szóval nem biztos,hogy te vagy a hibás. csak jó lenne,ha leírnád hogyan tartod. mert hiába gyógyítja meg a doki,hogyha újra beteg lesz tartási dolog miatt.

az orvost meg nem tudod kikerülni,ha nem akarod,hogy elpusztuljon. olyanhoz vidd,aki ért a hüllőkhöz. stresszes lesz neki az út, de nem annyira rossz,mint hogyha hagynád otthon meghalni.

2016. júl. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Milyen teknős? a páncélja nem puha?"


5-ös válaszoló! Sárgafülű ékszerteknős. A páncéljával minden rendbe.

2016. júl. 30. 09:19
 9/11 anonim ***** válasza:

Én még egyetlen olyan állatról sem hallottam, aki az állatorvoshoz-vitel miatti stresszbe pusztult volna bele.

A tartási körülményeken valóban nagyon sok múlik! Főleg a víz tisztaságán! A vízben lévő baciktól is begyulladhat a szeme. A másik fontos tényező az UVB lámpa, hiszen az ablaküvegen nem jönnek át azok a napsugarak, amelyek kellenének neki a vitaminok beépüléséhez. Hiába van a kajában elég vitamin, ha nem tud beépülni.

2016. júl. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Úgy látom, mintha mostanában gyógyulgatna állatorvosi segítség nélkül! Amúgy köszönöm a válaszokat!
2016. júl. 31. 10:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!