Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Az ékszerteknősök szeretik az...

Az ékszerteknősök szeretik az anti klórt?

Figyelt kérdés
A tekimnek ki akarom cserélni a vizét csapvízzel és nemtudom hogy szeretik e a vegyszereket a vízben.

2016. aug. 2. 11:56
 1/5 Zorka555 válasza:
Én csapvízet szoktam bele rakni. Az anti klór nem árt nekik, álltalában a halaknak szoktak olyat a vizükbe rakni
2016. aug. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A csapvíz tökéletes nekik, nem kell bele semmi vegyszer.
2016. aug. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én úgy szoktam a vízcserét, hogy mondjuk este kiengedek a csapból 50 liter vizet.

másnap ugyanennyit kimerek az akváriumból és pótolom a pihentetett csapvízzel. ez kb 20%os vízcserét jelent nálunk.

és ezt csinálom 1-2 hetente.

teljes vízcserét nem szoktak csinálni. ha mégis kell most,akkor pihentesd a vizet vegyszerezés helyett. de amúgy a tekik nem érzékenyek annyira a most kiengedett vízre sem, mint a halak

2016. aug. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint a klórozás szinte kiment a divatból, de pontosítás végett érdeklődj a helyi vízszolgáltatónál (ózonos fertőtlenítést alkalmaznak legtöbb helyen). Az antiklórt (nátrium-tioszulfát) nem kedveli semmilyen élő szervezet, legfeljebb kis koncentrációban nem káros rájuk. A csapvizet elég egy éjszakán át állni hagyni, hogy akár a klór, akár az ózon nyomai is elillanjanak belőle, de hasonló hatás érhető el a víz levegőztetésével vagy felmelegítésével is.
2016. aug. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kisreka99 válasza:
Nekünk négy is volt, mindig csap vízbe voltak, és bár költözés miatt már nincsenek velünk még boldogan éldegélnek (az egyik már több mint 20 éve)
2016. aug. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!