Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért jelentek meg fehér...

Miért jelentek meg fehér foltok a teknősöm hátán?

Figyelt kérdés
Először egy,aztán kettő,majd egyre több fehér folt jelenik meg a teknősöm hátán.De miért? Valami betegség jele? Ha igen,akkor mit tudok vele tenni?
2010. ápr. 19. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Adj neki Calciumot


Napoztasd!<-Ez mindig jót tesz neki!

2010. ápr. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen baj! Gombásodás vagy vitamin hiány. Étvágya jó?
2010. ápr. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Fehérfoltos betegség:



Tünetek: a has- és hátpáncélon világos-fehér foltok jelennek meg. A tüneteket étvágytalanság, élelemvisszautasítás egészíti ki.

Kiváltó ok: nem teljesen tisztázott, de legvalószínübb a vitaminyhiány.

Kezelés: rendszeres fürdetés konyhasóoldatban (1:100 higítású oldat). A foltokat ecseteljük be szesszel, antibiotikumokkal, adjunk nagyobb adag D3-vitamint.



Gombák okozta fertőzés:



Tünetek: a megtámadott részek úgy néznek ki, mintha vattával lennének bevonva. A fertőzésre különösen érzékenyek a sebek, sérülések, karmolások.

Kezelés: az állatot azonnal különítsük el a többitől. A fertőzött részeket Hiperdol tabletta vizes oldatával (1 dl vízben kell feloldani annyi tablettát, ahány százalékos oldatot akarunk -kb. 4-5%-os oldat a megfelelő) ecseteljük be, amíg minden tünet teljesen el nem tűnik. A kezelés többszöri ismétlése ajánlott a kellő hatás eléréséhez. Hatásos módszer, ha az állatorvos által fölírt gyógyszer oldatában fürdetjük előírás szerint az állatot.

2010. ápr. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az étvágya nagyon jó a teknősömnek,sokat eszik,talán még mostanában éhesebb is,mint szokott lenni.Eddig salátát adtam neki többször enni,amiről most tudtam meg,hogy kálcium elvonó,lehet hogy az okozta?
2010. ápr. 20. 15:37
 5/8 anonim ***** válasza:

én szoktam, minden ilyen kérdéshez rakni hogy a saláta elvonja a kálciumot, és igen okozhatta az is. napoztasd szépen

nem puha a páncélja, ha igen akkor baj lehet és orvos

ebben az esetben ha pesti vagy esetleg: II. kerület hüllőszakértő

Dr. Sátorhelyi Tamás nagyon tudja a dolgát

2010. ápr. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
akarom mondani III kerület. Óbuda
2010. ápr. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem puha a páncélja.Tegnap elkezdtem a konyhasó oldatos fürdetést,remélem segít rajta,meg vettem neki páncélerősítő kalciumot is,amit a vízbe rakok.Ha jó idő lesz,igyekszem minél többet kivinni őt a napra is.
2010. ápr. 21. 18:46
 8/8 anonim ***** válasza:

utolsó kettő vagyok

akkor jó, nem hiszem hogy baja lesz, vagyis remélem, most hogy jó idő van már én is viszem ki őket sétálni és imádják ezt a jó időt :)

2010. ápr. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!