Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Öklendezett/vonaglott a...

Öklendezett/vonaglott a gabonasiklóm?

Figyelt kérdés

Múlthéten kapott utoljára egeret, szóval nem volt benne semmi most. Azt vettem észre, hogy a faágon, ami be van téve a terráriumba, cseppek voltak, meg a száján is. Azt hittem ivott és csak odacsöppent (lehet egyébként, hogy tényleg azt csinálta előtte). Ezt követően mintha megőrült volna teljesen kinyitotta a száját és elkezdett vonaglani. Folyamatosan visszafele húzta magát és próbálta mégnagyobbra nyitni a száját. Végül megállt és szép lassan fejjel lefele kifeküdt. Azt sem tudtam mit csináljak csak néztem, de lélegzett ezután is. Így várt ott egy ideig, majd mintha mi sem történt volna felkelt és arrébb kúszott. Ezt követően ugyanúgy nézelődött/szaglászott, mint eddig.

Azért vagyok tanácstalan, mert eddig semmi jelét nem mutatta betegségnek/fájdalomnak. Mindig mozgott a terráriumban, nem volt lomha. Egeret még vedlés előtt is elfogadott, sőt, gyakran szoktam kivenni is és olyankor is mászkál idebent, vagy kint a kertben, folyamatosan szaglászik és kíváncsiskodik. Vedleni is normálisan szokott.

Egy oldalon ezt olvastam:

Táplálék visszaöklendezése: ezt nem mindig betegségség okozza, de néhányszor előfordul minden terraristánál. A kígyók több okból is visszahányhatják az ételt. Ezek legtöbbször az alábbi okokra vezethetők vissza:

-túl alacsony a hőmérséklet és a táplálék "berohadt", vagyis a nem megfelelő hőmérséklet miatt a táplálékban jelenlévő enzimek elkezdték azt lebontani, eközben toxinok szabadultak fel.

-néha a kígyók ősszel és tavasszal is hányhatnak, mivel megérzik a nappalok hosszának változásait, a légnyomás csökkenését, vagy növekedését. A tél beálltával a vadonban csökken az állatok étvágya és aktivitása, ezért előforulhat, hogy fogságban is visszautasítják, vagy visszaöklendezik a táplálékot.


Mit gondoltok? Minden betegség, aminek utánaolvastam tünetekkel jár. Én eddig nem vettem észre semmi különöset rajta.

(Állatorvoshoz most semmiképp nem tudtam volna elvinni már.)



2016. aug. 16. 23:04
 1/4 A kérdező kommentje:
Esetleg annyi, hogy néha láttam így megugrani, mintha tüsszentene, de ez kb. hetente 2x fordul elő, vagy kevesebbszer.
2016. aug. 16. 23:05
 2/4 anonim ***** válasza:
50%
Vidd el állatorvoshoz. Ennyi. Ezen felesleges agonizálni itt. Tippelni mi is tudunk de segíteni nem.
2016. aug. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Csak azt gondoltam hátha valaki leírja (akinek van siklója, vagy tapasztalt már hasonlót) a tapasztalatait. Arra gondoltam, hogy ez esetleg normális, ha párszor megesik egy kígyóval. Mondom, ezen kívül semmi rendellenességet nem tapasztaltam nála.

Bár mondjuk ahogy magam ismerem úgyis el fogom vinni idővel állatorvoshoz.

2016. aug. 16. 23:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy megfázott?? Persze ez csak egy légből kapott ötlet, az állatorvos többet tud segíteni. De szerintem minél előbb menj el hozzá ;)

RL

2016. aug. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!