Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen fajta ez a teknős?

Milyen fajta ez a teknős?

Figyelt kérdés

Vettem ma egy teknőst az ékszerteknősöm mellé,de a kereskedésnél nem tudták megmondani,hogy milyen fajta,mert a tulaj nem volt bent csak a lánya.


[link]



[link]


[link]


Köszönöm szépen a válaszokat :)



2016. okt. 18. 18:41
 1/8 Illetlen Levesek 4 ***** válasza:
Szerintem kínai csíkosteknős (Ocadia sinensis) lehet.
2016. okt. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Kínai háromélő teknős
2016. okt. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

szerintem kínai 3 élű

[link]

én nem tartanám együtt ékszerrel.valószínű a végleges méretük is el fog térni ,ami probléma lehet később.(verekedés)

2016. okt. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Én is arra tippeltem,de még kezdő tekis vagyok :D
2016. okt. 18. 19:00
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is kínai háromélű. Ékszerrel csak ékszert kéne tartani. Alapvetően másmilyen környezetet igénylenek, így egyiküknek sem lesz igazán jó, arról nem is beszélve, hogy az ékszerek rendkívül agresszívak és elnyomják a társaikat. Nem véletlenül lettek védett állatok itthon a mocsári teknőcök. Nagyon meg kéne ezt gondolni. Arról nem is beszélve, hogy ilyen teknőcnek kell egy 500-600 literes akvárium felnőttkorukra, már ha nem kell szétválasztani őket. Ha meg szét kell választani őket, akkor kétszer kell a háromfajta világítás, kétszer kellenek a külső szűrők és a többi. Érted gondolom, hogy mire gondolok.
2016. okt. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Amint észre veszem,hogy gond van köztük,el lesznek választva.Nekem a kereskedésben azt mondta a srác,hogy nagyjából ugyan olyan életkörülményeket igényelnek,és hogy nem lesz gond köztük.Persze nyilván azt mondja amit hallani akarok,hogy vásároljak nála.Én azt olvastam több oldalon ,hogy a 2 fajnak tényleg hasonló az életkörülménye.Jelenleg egy 55 literes akváriumban vannak,ahol 2 fajta lámpát használok és vízmelegítőt.Majd ahogy nagyobbak lesznek befogok szerezni egy nagy akváriumot és a + felszereléseket.Az esetleges balhéknál pedig,majd közbe lépek és szétválasztom az akváriumot egy üvegfallal,vagy valamivel.Mindenképpen ügyelni fogok arra,hogy nyugodt és jó életük legyen a teknőcöknek.Minden tippet és információt szívesen fogadok,amivel kellemesebbé tehetem az életüket :D.
2016. okt. 21. 11:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Tudom ajánlani ezt az oldalt:

[link]

(A jelenlegi első hsz nem tudom mi, azzal ne törödj és a benne lévő linkekre se kattints, gonndolom hamarosan kitörlik.) mardigras nevű felhasználó cikkét nagyon érdemes elolvasni elejétől a végéig és persze érdemes megfogadni is. Úgy nem hibázol. Ajánlom az fb-s Teknőstartók csoportját is, ott is tudsz érdemi infókat szerezni. Sok sikert!

2016. okt. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. okt. 30. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!