Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Tapasztalt leopárdgekkó...

Valaki valahol 013 kérdése:

Tapasztalt leopárdgekkó tartók tanácsára lennék kíváncsi?

Figyelt kérdés

Eddig négy és fél évig voltam szakállas agáma tartó. Sajnos nemrég meghalt, és szeretnék helyette egy új állatot. Mivel ő nagyon szelíd es bujos volt, szeretnék egy hasonlo állatot. Tudom hogy nem valószínű hogy teljesen olyanok lesznek mint ő volt.

Magában a kerdes az lenne, hogy a leok mennyire szelíd állatok? Lehet oket simogatni, esetleg leülni velük tévézni? Persze nem baj ha kicsit maszkalnak vagy felfedeznek, csak az lenne a lenyeg hogy ne ugorjanak ki a kezembol es szaladjanak el. Nektek milyen tapasztalatotok van velük? Emellett meg az hogy mivel nekik vékonyabb bőrük van a hasukon, kell valamilyen speciális odafigyelés? Mennyire kell nekik talajfutes? Mert lámpa van UV es melegítő, emellett melegitoko állítható homerseklettel. Lesz beszerezve holdenylampa. Emellett mindenképp szükség van rá? Ha igen természetesen veszek. Es lattam sok videot hulloham készítéserol. Az agamamnak nem volt ra szüksége, mert egyaltalan nem futott el, viszont szeretett neha kimenni, persze csak ha megfelelo hőmérséklet volt kint. A leokat is ki lehet vinni? Lattam rola videókat. A ham elkészítve jo lenne nekik. Nem lennének folyton azzal "kinozva" csak ha ugy van jo lenne oket kivinni.



2016. okt. 22. 22:07
 1/4 anonim válasza:
Szia. Szerintem nagyon nyugis állatok, bár tény hogy azért nekik is kell egy szoktatási idő. A lányok jobban "megülnek". Nekem egy fiú és egy lány van 4éve. A hasuk puhaságával semmi sincsen, és szerintem nem is annyira puha az a puha. Amikor a lány tojást rak akkor szoktam jobban figyelni nehogy megnyomjam. Lámpával szoktunk nekik kicsit melegíteni, de szerencsére nálunk alapon meleg van. A hámos dologra nem tudok neked válaszolni. Én személy szerint nem vinném le őket abba a piszokba. Márha a sétáltatásra gondoltál. :)
2016. okt. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Ha kiskoruktól szoktatod őket kézbe, akkor nagyon szelídek tudnak lenni! Simogathatod őket, lenyugszanak és ott alszanak a kezedben stb. Viszont a felnőtt állatot nehezebb kézhez szoktatni, szinte lehetetlen. A hasukra max annyi, hogy élesebb kövekhez ne tedd be. Elég nekik a lámpa és a kő, a talajfűtés már lehet sok lenne :) Én is ki szoktam vinni néha őket az udvarra nyáron, mikor nem fúj a szél, a jó melegbe. De ne sokáig legyenek lent a földön és ne egyenek meg semmit nehogy elkapjanak valami nyavalyát :) Ha bármilyen kérdésed lenne róluk kapcsolatba, írj nyugodtan privátot, 11 éves leóim vannak, igaz sokáig a nővéremnél voltak, de tudok róluk egyet s mást
2016. okt. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Leopárd Gekkó tartó válasza:
Hát inkább ne vidd ki őket a szabadba elég fürgék és nehéz lenne megfognod. Attól függ mennyi gekkót szeretnél? Ha 1-3ig akkor elég egy darab 50 Wattos izzó nekik. Nekik igen vékony bőrük van de a hasukon kicsit több a bőr . Ajánlom hogy kicsinek vedd meg őket mert akkor ha elkezded a kézhez szoktatást akkor nagy korúkban már nyugodtak lesznek a kezedben.Ha kell még tanács írj nekem prívát üzenetet.Én is tartok 3 Leo Gekkót.
2016. nov. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 jázmin010 ***** válasza:
Köszönöm a válaszokat, mindenképp írok ha kérdéseim lennének. :)
2016. nov. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!