Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A mamám talált egy kis mocsári...

A mamám talált egy kis mocsári teknőst a kertben. Mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés

A mamám talált egy kis mocsári teknőst a kertjükben és mi hazahoztuk, mert szeretem a tekiket és van is egy még ezen kívül... Nagyon picike és egy másik terráriumba helyeztem el... Még köveket is raktam be neki hogy legyen száraz hely ha ki akar menni a vízből... Viszont van egy probléma... Nem eszik szegényke és eléggé gyengének is látszik :S:S:S Mit tehetnék annak érdekében hogy egyen és hogy megerősödjön? és talán annak érdekében is hogy ne pusztuljon el... Vasárnap hoztuk haza, azóta nem evett semmit, pedig adtam neki 1 kis halat /nem nyersen, apró darabkákra szakítva/ de nem ette meg :S Mit adhatnék neki?

Kérlek segítsetek!!! Mit tehetnék?


2010. ápr. 26. 20:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
egyszer nekünk is volt egy mocsári teknősünk, annak a kedvenc kajája a szárított marhaszív kocka volt. a kisállatboltban lehet kapni, nem is drága :)
2010. ápr. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Először is vigyázz,mert védett (eszmei értéke 50 000ft )


Táplálékuk vízi eredetű: különféle ízeltlábúak, kétéltűek, puhatestűek és férgek kifejlett és lárvaállapotú egyedeit, dögöket fogyaszt.

2010. ápr. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
első vagyok... a kisebb csigákat is megette, és a vízben tartottuk, és a felszínéről leette a döglött bogarakat (kerti tóban tartottuk, két szintes kis tavacska, és az egyik része száraz volt a másik meg vizes)
2010. ápr. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

vigyétek vissza oda ahol találtátok.

Nem véletlenül védett és ritka a mocsári teknős.

Hogy fog igy szaporodni??

Meg hogy befogtátok, nem biztos hogy éltben fog maradni, az ő élőhelye kint van. Vidd vissza.

2010. ápr. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
védett, tilos befogni, engedjétek el azonnal a közeli vizes helyen! klle hogy legyen ilyen, különben hogy került oda?!
2010. ápr. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
milett vele?
2010. ápr. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
ömm...igen tudom hogy védett, azért nem viszem el az itteni tavakba mert félek hogy bántják, és nem tehetek róla hogy a kert fele kezdett el mászni...és vigyem vissza a kertbe? hogy hátha megdöglik ott?
2010. ápr. 27. 19:56
 8/16 anonim ***** válasza:
Ki bántaná a tavakban? Több esélye van az életbenmaradásra mint a te terráriumodban. A természetben tudná mit egyen. Ha szereted a teknősöket, engedd vissza ahol találtad. Nem véletlenül volt ott. Vegyél inkább ékszerteknőst, vagy ha valami extrábbat szeretnél, tudom javasolni a pézsmateknőst.
2010. ápr. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Hm...azt hiszem igazatok van...el kéne engednem...amúgy van 1 ékszerteknősöm és nagyon szeretem...azért nem akartam elengedni a kicsit rettenetesen szeretem az állatokat, és nagyon a szívemhez nőtt... ;( deh hallgatok rátok :)
2010. máj. 1. 10:30
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
VÁLASZOLJ MÁR! ELENGETTED? VAGY MILETT VELE?
2010. máj. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!