Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Aligátor teknőst szeretnék,...

Aligátor teknőst szeretnék, mit igényel a gondozása, tartása stb a fontosabb dolgok? (akinek van az légyszi irjon )

Figyelt kérdés

köszönöm.

Mert semmit nem lehet róluk megtudni a neten:s


2011. aug. 27. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy ismerősömnek volt, hát jó nagy, egész nap csak döglik, kb 40centis páncélja van és egy külön szobában tartja egy nagy műanyag dobozban, vízben.


Egérrel is eteti, de amikor ott voltam akkor egy nagy sákát lóbált meg fölötte, erre a teki villámgyorsan felugrott és hirtelen elkapta. Én meg csak lestem, hogy a srác nem fél, hogy leharapja a kezét tőből. Elég nagy szája van :O

2011. aug. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem volt, hanem van.
2011. aug. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Allatkisokos ***** válasza:

Szia!


Az aligátor teknőst nem ajánlanám kezdő "teknős tartónak",viszont ha tényleg szeretnél akkor írok pár infót.

Én a sajátomat 26-27 fokos vízben tartom,nincs kialakítva neki száraz rész,mivel nem igényli úgy mint pl. az ékszerteknős.Egy kifejlett aligátor teknősnek egy 100×50×50 akváriumot ajánlanék,a vízmagasság csak 40cm legyen.Aljára valami sóder féleség,esetleg kvarchomok.Az aligátortekit halakkal/ízeltlábúakkal/ lehet etetni.Általában 60-40% ami azt jelenti,60% halhús,40% rovar.Rágcsálót pl.egeret ne adj neki gyakran mert magas a koleszterin szintje,nem tesz annyira jót az állat kondijának.Elzsírosodás stb.(belsőszervekre értendő)

2011. aug. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen nektek.:)

Úgy terveztem hogy én megvezsem tenyésztőtől most 2cm-s korában... eltelel majd a házban és mikor nagyobbacska lesz csinálok neki egy tavat kint a kertben száraz részel stb...

Milyen gyakaran adsz neki enni? Meg annyi kérdésem lenne még hogy szelídíthető-e? Hogyha én ilyen kicsin megveszem és sokat foglakoznék vele megszelídülne-e?

2011. aug. 28. 08:28
 5/6 Allatkisokos ***** válasza:
Igazából nem nagyon szelídíthető.Az etetést majd kitapasztalod.Teleltetni nem muszáj,kis korban meg főleg nem.Majd ha lesz 10 éves akkor már szaporodó képes és elteleltetheted.
2011. aug. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
értem köszi:)
2011. aug. 29. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!