Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Sárgafülű ékszerteknős, ha...

Sárgafülű ékszerteknős, ha társat kap nem fogja bántani?

Figyelt kérdés
Kb 1,5 hónapja vettem egy pici ékszerteknőst, és most arra gondoltam, hogy karácsonyra kéne mellé valaki, mert folyton a tükörképét nézegeti. A kérdésem az lenne, hogy megölné-e a nála kisebbet, illetve van-e lehetőség valamilyen módon összeszoktatni őket? Előre is köszönöm a válaszokat :)

2016. dec. 4. 16:39
 1/10 anonim válasza:
0%
A sárgafülű köztudottan kannibál, ciklámen fülüt kellett volna venni, az csak elverné a másikat néhány naponta, de semmi komoly.
2016. dec. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Nekem is sárgafülű ékszerteknősöm van, nem hiszem hogy bántani fogják egymást. A barátomhoz át szoktam vinni az enyémet neki valamilyen kínai ékszerteknőse van:D Be szoktam tenni az ő akváriumába de nem nagyon foglalkoznak egymással :D Nem is bántja az enyémet. (kb 3 hónappal idősebb az övé) Remélem tudtam segíteni.
2016. dec. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha egy neműek akkor lehetnek gondok.
2016. dec. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Alapvetően arra figyelj, hogy ne legyen túl nagy erőbeni, ,,fizikai" különbség köztük, hisz bár lehet, hogy nem fogja bántani, az ételért mindig küzdeni fognak (ez a ,,teknősmentalitás", általános) és a kicsi elől hamar felfalhatja majd.

Ergo a kicsi az marad és sovány lesz, a nagy pedig nő és dagad.


De ennyi, más probléma nem hinném, hogy felléphetne.


(Egy sárgafülűékszerteknős-birtokos)

2016. dec. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) vízzel teli vödörben szoktam etetni, szóval ha külön teszem őket, ez nem lesz probléma
2016. dec. 4. 18:35
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

ezt nem szokták elmondani a kereskedők,úgyhogy leírom.

ha veszel még egy teknőst és a jövőben(akár évek múlva) bármi gond lesz köztük,akkor választhatsz ,hogy vagy elajándékozod az egyiket, vagy beruházol még egy akváriumra a szükséges felszerelésekkel együtt.

mert ha bántani fogják egymást,vagy csak lesz egy dominánsabb, akkor mindenképp szét kell őket szedni.

mondom, lehet nem lesz baj évekig. nem lehet tudni.

én nem vennék még egyet a helyedben. ha úgy alakul,hogy szét kell őket szedni,akkor lesz kb 100 ezer forintod egy új akváriumra? egy több száz literes akvárium(ami kell egy felnőtt ékszernek) + a hozzávaló technikai felszerelés és berendezés sajnos 100 ezres tétel... nekem sem mondta el senki,magam kárán kellett rájönnöm.

lehet most kicsi és cuki,de akkorára nő mint egy tányér, nagy hely kell majd neki. ahhoz egy jó vasállvány, külső szűrő, 3 féle világítás, vízmelegítő, jó minőségű aljzat, növények stb.. sokba van,szerintem elég egy akvárium is. de ha két tekid lesz,időzített bomba,hogy mikor kell még egy akvárium.

de mondom, lehet hogy nem lesz köztük semmi baj! nem akarom az ördögöt a falra festeni. csak legyél tisztában ezzel,mielőtt másikat venni.

a teknősök amúgy egy nagyobb tóban jól megvannak egymással,ott ritkán szokott lenni balhé.

de egy akvárium csak egy zárt tér,korlátozott lehetőségekkel. gyakori,hogy az egyik elfoglalja a napozót és eleszi a kaját a másik elől. persze ezeket ki lehet küszöböli 2 egymástól távol eső napozószigettel,világítással. külön etetéssel stb.. de még így is lehetnek konfliktusok.

tényleg nem ajánlom. pedig ugrok rögtön,hogyha egy szociális,fajtársat igénylő állatot egyedül tartanak. de a teknős nem ilyen.

tegyél be halakat,növényeket ,több vizet,tereptárgyakat. úgy nem fog unatkozni:)

2016. dec. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 mikeXxX válasza:
Lehetőleg próbálj egy hasonló korút beszerezni és másik neműt ha nem egy helyen esznek akkor szerintem nincs probléma tuti !
2016. dec. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6-os korrektül leírta, tessék hallgatni rá.
2016. dec. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
vannak veszélyek, haverom barátnője például a macska előtt kivette játszani a hörcsögöt, elment wc re és mire visszament, hát..
2019. szept. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
hozzátenném hogy nem először lett otthagyva és mégis
2019. szept. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!