Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem elterjedt a kockáspiton tartása?

Figyelt kérdés
Vagy veszélyes állatokhoz tartozik, és csak engedéllyel tartható? Annyira nem vagyok benne a témában, csak külföldi videosokat nézek,és ott rengetegen tartják, tenyésztik.
2016. dec. 8. 15:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Itthon csak engedéllyel tartható.Gondolom ezért nincs sok belőle.
2016. dec. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A legutóbbi törvénymódosítás szerint is? Ha jól tudom sok állat átkerült a közepesen veszélyes (vagy ilyesmi) kategóriába, amihez már nem kell engedély. Némelyik skorpió is, ha jól rémlik. De nem akarok hülyeséget mondani, ha tévednék javíts ki :D
2016. dec. 8. 15:27
 3/10 anonim ***** válasza:
Kiszámíthatatlan, agresszív, nagyra nő. Engedélyköteles. Kezelésük általában két emberes. Ő igazi díszállatok. Talán két példánnyal találkoztam pályafutásom során amelyik a méretéhez képest nem viselkedett mindehol dominánsan. De még ezek is képesek voltak oda vágni egy embereket a terrárium front üvegének.
2016. dec. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
*embereset a terrárium front üvegének
2016. dec. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, ezt én se értem, hiszen a pitonból szinte mondhatni sugárzik a báj, a sárm, és a kedvesség, igazán jó képű, rendes állat - mondom én, aki akkora egy f... vagyok. Remélem, megoldódik a problémád. :)
2016. dec. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

ez nem kifejezetten probléma számomra, hiszen elvagyok nélküle :D a boáim elegek nekem.

és igen, van bennük erő, az tény, Brian Barczyk rendelkezett egy gyönyörű és méretes példánnyal, aki nekem meglepő módon nyugodtnak tűnt, de aztán lehet hogy pont 1 a 100-ból az ilyen, de baromira megtetszettek nekem ezáltal. :D

2016. dec. 8. 15:43
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem tudok róla,hogy ez változott volna.Kétlem,hogy valaha is itthon engedély nélkül tartható lehetne majd.
2016. dec. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
megnéztem, a közepesen veszélyes állatokhoz került, elvileg ígyis engedélyköteles de magánszemély is megkaphatja az engedélyt a megfelelő körülmények biztosításával. vagyis így olvastam, aztán hogy ez a való életben hogy működik, hát arról fogalmamsincs..
2016. dec. 8. 17:44
 9/10 anonim ***** válasza:
Eddig is megkaphatta magánember a tartásához szükséges engedélyt. Az más kérdés hányan tartják feketén az állatot.
2016. dec. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
elég sokan, az biztos. napokban is láttam eladót hirdettek, egy 16-7 éves gyerek lehetett, na az olyannak tuti nincs engedélye. :D
2016. dec. 8. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!