Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Találtam egy gyíkot, ami meg...

Találtam egy gyíkot, ami meg van sebesülve. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A kertben találtam meg. A farka leesett és a hátán feküdt a tűző napon. Én beraktam egy vödörbe raktam neki egy kis vizet, de nem csinál semmit csak fekszik.Él, mert látom, hogy lélegzik.

2017. máj. 28. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Vidd el állatorvoshoz xD
2017. máj. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Engedd el azért nincs a farkából egy rész mert azt ledobja ha megfogod a farkánál és ugy tud elmenekül. Vissza fog nőni . Attól nem lessz semmi baja nyugodtan engedd el ott ahol találtad !!
2017. máj. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Más sérülést nem látsz rajta? Ha ennyire beteg, hogy csak fekszik a hátán, akkor sajnos nem biztos, hogy túléli. A farka kinő újra, ha mégis meggyógyulna.
2017. máj. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha egyébként mocorog akkor nem biztos, hogy bármi baja van.

A farkát le tudja "dobni", így mikor valami pl. egy macska elkapja le tud szökni.

2017. máj. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Védett állat, mint az összes hüllő és kétéltű.

A gyík nem szereti a vizet, a nedves helyeket, a meleget szereti. A legjobb, ha elengeded, tedd egy napsütötte kőre, vagy valami hasonló, ragadozóktól védett helyre.

2017. máj. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!