Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért hányta ki az élő egeret...

Miért hányta ki az élő egeret a gabonasiklóm?

Figyelt kérdés
Eddig napos-Pár napos egérrel etettem, de most nem volt az állatkereskedésbe ezért vettem egy kicsi de már szőrös egeret.El is kapta de reggelre kihányta!Én arra tudok tippelni hogy túl nagy volt az egér.

2017. jún. 10. 08:01
 1/4 anonim válasza:

Igen, az lehetséges, hogy túl nagy volt neki, de nem mindegy hogy ténylegesen kihányja (már megemésztett), vagy visszaöklendezi (még élő).


"Az emészthetetlen részek és egyéb maradványok, különösen tollak és szőrök a végbélnyíláson át ürülnek ki, de kivételesen megtörténik, hogy nem elég erős vagy éppen beteg kígyók a szájukon át öklendezik ki gomolyag alakjában. Ezt cselekszik egyébként félig megemésztett vagy éppen csak lenyelt falatokkal is, ha megijednek vagy egyéb módon zavartatnak meg az emésztésben."

(forrás: [link]

2017. jún. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Igaza van az 1 valaszolonak.

De egyebkent nem tudom tudod-e de a kígyók eves utan ha pl hozzájuk nyúlnak vagy piszkálják oket akkor kihanyjak, kioklendezik a taplalekukat. Bár gondolom, mint kigyo tartó ezt te is tudod, szoval ha eves utan zaklattad ez is lehet az oka.

2017. jún. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyépként természetesen tudom nem is szoktam akkor még vizet cserélni se! De a hányás utáni napon levedlet szóval gondolom az volt a baja. Azóta már 2* evett és meg is emésztette!
2017. jún. 19. 17:59
 4/4 anonim válasza:
Nem fuggesztetted fel az etetest mikor védelmi készült? :0
2017. júl. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!