Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen gyakran etessem a...

Milyen gyakran etessem a királypitonomat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Egy napja vettem egy kb 50-60 cm hosszú királypitont. A boltban az nap etették, én még nagyon kezdő vagyok. Tudnátok tippeket adni, hogy milyen gyakran és menyit adjak neki? És lenne még egy kérdésem: honnan tudom felismerni ha éhes? És mit javasoltok, inkább élő egeret kapjon vagy inkább fagyasztottat?


A válaszokat előre is köszönöm!



2017. júl. 19. 10:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Miért nem néztél utána a dolgoknak, mielőtt megvetted?
2017. júl. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt az elő gondolatom, hogy mielőtt megvetted, miért nem tájékozódtál egy kicsit? Nem lenne nehéz utánaolvasni.
2017. júl. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Utána olvastam legalább 20 oldalon, kérezgettem is de szinte mindig mást hallottam. Egyébként pedig ez az egyetlen dolog amiben bizonytalan vagyo ami a pitont illeti. Minden elő volt készíve neki, egy nagyonszép terráriumba kapott helyet és minden felszerelés megvan. Plussz, két hónap mulva megérkezik a kb200×110×180- as terrárium modern önműködő fűtés berendezéssel. (a mostaniban csak sima melegítőlámpa van hőmérővel.) Etetőboxa is van. Csak a fenti kérdeseimre nem igazán kaptam még biztos választ. És most nem is igazán azért kérdeztem mert anyira naiv lennék hanem mert biztosra akkarok menni. Mint már írtam sokféle verziót hallottam és olvastam. Ezek leginkább elbizonytalanítottak. (a kígyó pedig megg volt rendelve!) Ezért kérdeztem, és hálás lennék az információért.


Köszi!

2017. júl. 19. 11:11
 4/12 anonim ***** válasza:

Amiket kérdezel azt csak tapasztalat alapján lehet tudni.

Fiatal példányokat kisebb táplálék állattal 4-5-7-9 naponta. Változik. Vannak igazi zaba gépek és vannak koplalósabb fajták.

Adult példányokat akár 2hetente nagyobb méretű zsákmány állattal vagy hetente kisebb állattal.


Én a frissen leölt eleséget tartom a legjobb megoldásnak. Ezt szinte az összes állat elfogadja. Fagyasztott is jó, de ott fenáll a meglepetés faktor, hogy az istenért se fogadja el az állat. Az élő eleséget hanyagolnám, könnyen kárt tehet a kígyóban egy ideges patkány.

2017. júl. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez sokat segített!! Akkor majd figyelem. Szerinted ha mondjuk 2, 3 naponta "tesztelem" az rendben lenne?


(Az utólsó részére)

2017. júl. 19. 19:59
 6/12 anonim válasza:
Olyan nincs,hogy egy kígyó éhes. Egy kígyó mindig "éhes", igazából ha fér bele valami,megeszi...Persze ha 1 napja evett és tele van nem lesz "éhes", de tényleg, ők olyanok,hogyha tudnak,esznek... ha nem tudnak,akkor is hetekig bírják(ne teszteld). Nekünk sima sikló volt, aki nem volt hajlandó megenni ,csak az élőt. 60cm még elég kicsi, én adnék neki babaegeret,az él is,de bántani se tudja... Én a heti etetést javaslom inkább,de ez egy kígyó,igazán nem fogja zavarni ha rendszertelen. Szerintem mondjuk 2 napos egérnél többet úgysem fog megenni :) Egyébként, ha tele van,lustább lesz, és ha fér bele,akkor megint nagyon élénk,pl ha elhúzod az ujjad az üveg előtt,rá-rákaphat. Persze egyénfüggő. De én javaslom, hogyha már nagyobb, akkor ritkán(tényleg ritkán) tarts mondjuk 2 hét szünetet. Kegyetlenségnek hangozhat,tudom, de meg kell értened,ezek az állatok természetes élőhelyükön nem jutnak folyamatosan ételhez... 2 hét nem árt neki,és egy kicsit felélénkíti az emésztést is. De,csak ha nagyobb. Kisegeret meg inkább többször vegyél kevesebbet, mert nem biztos,hogy annyit meg tud enni,mint gondolod, és hát szegénykéim hamar meghalnak. Amíg kicsi,napos egér,ha nagyobb,több napos egér:) ha meg már elég nagy,pattogós egér... egy nagy kígyóban már nem fog kárttenni. Egy kb 2 méteres nagy dög pedig már a nagy és borzasztó vérengző patkányokat is levadássza ;) Ha pedig nem nagyon akar enni,és lusta, akkor nemsoká vedleni fog,vagy fázik. Ha látod hogy szürke az állat(vagyis vedleni fog) ne nagyon adj neki enni,mert egyrészt nem fogja megenni,másrészt meg csak feleslegesen pazarlod el az ételét. Ja,és ha nagy,és vedleni akar,akkor meg ez hatványozottan igaz,mert nagyon védi meg magát ilyenkor
2017. júl. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi! De lenne még egy kérdésem. Magán a kígyó testén látszódik-e hogy vedleni fog?? És lustább vedléskor??
2017. júl. 22. 16:55
 8/12 anonim válasza:
Azt látod,hogy kicsit szürkül... de csak az utolsó pár napban... és igen,sokkal lustább... nekem az ugyanekkora méretű siklóm(nem hiszem,hogy ilyen tekintetben számítana a faja túlzottan) kb egy hónappal vedlés előtt márcsak "döglött", alig mozdult,és nem evett... aztán vedlés előtt 1 héttel szürkült :) valami ilyesmire számíts..
2017. júl. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi! Akkor valószínűleg az enyém is vedleni fog.

Bocsi hogy enyit faggatlak de... igaz az hogy ha a kígyó nemsokkal a vedlés elött áll a szeme is szürke lesz??

2017. júl. 22. 22:07
 10/12 anonim válasza:
nem nagyon emlékszem, de simán lehet :) mindenesetre pánikolnod nem kell,szerintem
2017. júl. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!