Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A spinosaurus tényleg 20...

A spinosaurus tényleg 20 tonnás volt?

Figyelt kérdés

A wikipédia szerint a spinosaurus 20 tonnát nyomott. Igen, tudom hogy a wikipédia néha tömérdek f...ságot hord össze, de ez most nem az, rengeteg helyen láttam már, hogy a spinosaurusra 20 tonnát írtak. Elég érdekes, hogy a tyrannosaurusnál (8,4 tonna) csak pár méterrel hosszabb, de majdnem háromszor nehezebb. A tyrannosaurus meg elvileg 14 tonna is lehetett, amivel már nem olyan lehetetlen a 20 tonnás spinosaurus, de én Scott Harman 8,4 tonnás becslését még mindig jobbnak tartom, mint a retardált 5 meg 14 tonnás becsléseket.

Egy angol facebook oldalon egyszer láttam, hogy azért ilyen nehéz, mert ideje nagyrészét vízben töltötte, és a csontjai tömörebbek voltak, ezért van az, hogy egy jól megtermett víziló 4 tonna is lehet, mint egy ázsiai elefánt. Bár szerintem az a 20 tonna ahhoz képest is nagyon sok, hogy a nála pár méterrel rövidebb t-rex 8,4 tonnás. Mi a véleményetek?



2017. aug. 22. 20:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Sajna adatokban nem vagyok jó, valami tudományos oldal kéne neked. Rengeteg dinoszauruszos és egyéb természetfilmet nézünk a párommal, úgyhogy megkérdeztem (az ő agya jobban rááll a számokra), ő is sokallja a 20 tonnát az állat méreteit tekintve.

Most felkeltetted a kíváncsiságomat :)

2017. aug. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A legnagyobb f***ság ez a becslés, annak ellenére, hogy paleontológusoktól származik, tipikus józan paraszti ész hiánya és számítások alapján, amiről már írtam neked. A Spinosaurus annak ellenére is könnyebb volt, mint a T. rex, hogy hosszabb volt, mert könnyebb testfelépítésű és rövid lábú volt. Scott Hartman becslési módszerével 7,6 tonnára becsülték a Spinosaurus-t: [link] [link] Scott Hartman T. rexének pedig kiderült, hogy túl vastag volt a farka, de nem elég széles a mellkasa, ezt kijavítva 8,4 tonnásról 8,8 tonnássá vált a T. rex: [link]
2017. nov. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Te jó ég, 7600 kiló a Spino és 8800 a T. rex? Akkor mégis a T. rex a legnagyobb Theropoda? :/
2017. nov. 4. 20:07
 4/17 anonim ***** válasza:
A T. rex volt a legnehezebb, a Spinosaurus a leghosszabb.
2017. nov. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Bár mondjuk lehet, hogy átlagos méreteknél máshogy lehetett, de még T. rex-ből sem találtunk annyit, hogy átlagos méretet lehessen számítani. De az ismert példányok alapján jelenleg a T. rex a legnehezebb, mert ismerünk olyan példányokat, amelyek megközelítették Sue tömegét (Trix, Scotty, Tristan, Samson).
2017. nov. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Amúgy látom téged is rosszul érint a dolog :) Én is így voltam vele, de túl kell tennünk magunk rajta, a tudományt nem érdekli a véleményünk.
2017. nov. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ja, és a legnagyobb vadon élt víziló amit találtak, az 3,2 tonna volt. Az igaz, hogy a Spinosaurusnak tömörebb csontjai voltak a többi theropodánál, de ezzel sem sikerült megelőznie a T. rexet, mert ugye sokkal rövidebb lábai voltak, jóval könnyebb testfelépítése volt, és a törzse is csak kb. fele olyan magas volt. Én amikor megláttam az "új" Spinosaurus-t 2014-ben, meglepődtem ezen a két évvel későbbi becslésen, csak aztán olvastam a tömör csontjairól. Amúgy szárazföldön valószínűleg ilyen pózban járhatott a száarazföldön a Spinosaurus: [link]
2017. nov. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Na, arra gondoltam, hogy ez alapján a méretösszehasonlító kép alapján meglepődtem azon, hogy a Spinosaurus elérte a 7,6 tonnát: [link] csak aztán olvastam arról, hogy tömör csontjai voltak, és láttam ezt a képet (ott van a jobb alsó sarok mellett a csontösszehasonlítás): [link]
2017. nov. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Jól megtermett vízilovat írtam :D

Egyébként ilyen adatok alapján a Tyrannosaurus a legnagyobb, mert nehezebb a Spinosaurusnál. Nem szokták azt mondani, hogy a zsiráf nagyobb az elefántnál, mert magasabb, holott az elefánt kb. ötször nehezebb.

És igen, engem is szíven ütött a 7,6 tonnás Spinosaurus és a 8800-as Tyrannosaurus :D Amióta az eszemet tudom, a Spinosaurust ,,tartottam" a legnagyobb theropodának, egy 18 méter hosszú, 11 tonnás bestiának. Erre kiderült hogy nem is nézett ki olyan félelmetesen, és sokkal kisebb volt mint gondoltuk, 15 méteres és 7,6 tonnás...

Akkor mostmár nem kéne megharagudnom, ha valaki azt mondja, hogy a T. rex a legnagyobb szárazföldi ragadozó? :D

2017. nov. 5. 10:37
 10/17 anonim ***** válasza:
Hát nem :D
2017. nov. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!