Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A spinosaurus tényleg 20...

A spinosaurus tényleg 20 tonnás volt?

Figyelt kérdés

A wikipédia szerint a spinosaurus 20 tonnát nyomott. Igen, tudom hogy a wikipédia néha tömérdek f...ságot hord össze, de ez most nem az, rengeteg helyen láttam már, hogy a spinosaurusra 20 tonnát írtak. Elég érdekes, hogy a tyrannosaurusnál (8,4 tonna) csak pár méterrel hosszabb, de majdnem háromszor nehezebb. A tyrannosaurus meg elvileg 14 tonna is lehetett, amivel már nem olyan lehetetlen a 20 tonnás spinosaurus, de én Scott Harman 8,4 tonnás becslését még mindig jobbnak tartom, mint a retardált 5 meg 14 tonnás becsléseket.

Egy angol facebook oldalon egyszer láttam, hogy azért ilyen nehéz, mert ideje nagyrészét vízben töltötte, és a csontjai tömörebbek voltak, ezért van az, hogy egy jól megtermett víziló 4 tonna is lehet, mint egy ázsiai elefánt. Bár szerintem az a 20 tonna ahhoz képest is nagyon sok, hogy a nála pár méterrel rövidebb t-rex 8,4 tonnás. Mi a véleményetek?



2017. aug. 22. 20:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
De amúgy mindegy, hogy jól megtermett vízilovat írtál-e vagy nem, a legnagyobb vadon élt víziló amit lemértek akkor is 3,2 tonna volt :D 4 tonnás vagy annál nezehetzebb vízilovat csak állatkertekben "találtak"(a legnehezebb állatkerti víziló 4,5 tonna volt), de ezeket valószínűleg túletették vagy nem volt helyük eleget mozogni.
2017. nov. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Már rengeteg helyen hallottam 4 tonnásakról :D Szinte tuti hogy vannak ekkorák, csak nem mérték le őket.
2017. nov. 6. 15:24
 13/17 anonim ***** válasza:
Attól, hogy valamit sok helyen hallottál, még nem biztos, hogy igaz, tudod, a hülyeség könnyen terjed. Az ismeretterjesztő csatornák sem mindig megbízhatók, például többször láttam már, hogy a zöld anakondával kapcsolatos 7,5, 9 méteres, 250 kg-os becsléseket, mintha azok lemért példányokon alapulnának, miközben a legnagyobb amit tényleg lemértek 5,21 méter hosszú és 97,5 kg volt. (Jesus Rívas mérte le, aki több mint ezret lemért, amivel bárki másnál többet mért le, az előbb említett volt a legnagyobb amit lemért, és más sem mért ennél nagyobbat). Be is került a zöld anakonda a Guinness rekordok könyvébe, mint a legjobban túbecsült méretű állat. De írtam, hogy állatkertekben elérhetik a. 4 tonnát.
2017. nov. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
A legnagyobb anakonda nem egy döglött, 11,34 méteres példány volt?
2017. nov. 7. 13:49
 15/17 anonim ***** válasza:
Az csak egy vadásztól származó bejelentés, de tudod ki hiszi azt el, főleg, hogy meg sem mutatta senkinek, mert azt mondta, hogy elmenekült... Az 5,21 méteres és 97,5 kg-os anakondából kiindulva egy akkora anakonda valamivel több mint 1 tonna lenne, majdnem Titanoboa méretű (azt ugye 12,8 méteresre és 1135 kg-osra becsülik). Az ilyen bejelentéseket már csak azért sem hinném el, mert például egy állatkertben egy Colossus nevű kockás pitont 8,7 méteresnek mondtak, aztán lemérték a csontvázát, és csak 6,35 méter volt, ami alapján azt gondolják élve nem lehetett hosszabb 7,31 méternél, vagy hogy egy még extrémebb példát írjak, egy Fragrant Flower nevű kockás pitont egy másik állatkertben 14,87 méteresnek mondtak, aztán kiderült, hogy csak 6,5-7 méter volt (nem tudta centire pontosan lemérni az ember aki mérte, gondolom nem akart nyugton maradni).
2017. nov. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Elmenekült a döglött anakonda? :'D Mert én elpusztult egyedről olvastam.

Amúgy az azért nemsemmi, hogy majdnem 15 méteresnek mondtak egy kígyót, közben feleakkora se volt...

2017. nov. 7. 19:23
 17/17 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezeket:


[link]


[link]

2017. nov. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!